Вартість молока в Україні продовжує знижуватись під впливом скорочення попиту на внутрішньому ринку. Надалі різкого здорожчання цього продукту не передбачається, а навпаки — очікується подальша стабілізація цін.
Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
За його словами, на внутрішньому ринку відбулася відносна стабілізація цін на молочну сировину, однак, існують ризики подальшого зниження цін. Так, основними причинами, які можуть спровокувати падіння цін є:
Середня закупівельна ціна кілограма молока екстра ґатунку станом на 23 квітня становила 16,15 гривні без ПДВ, що на 20 копійок менше ніж місяць тому. Вищий ґатунок в середньому коштує 15,95 гривні (-20 копійок). Молоко першого ґатунку вартує 15,60 гривні і знизилося на п'ять копійок відносно другої половини минулого місяця.
Відповідно, середньовиважена ціна трьох ґатунків становить 16,00 гривні за кілограм без ПДВ. Це на 15 копійок менше порівняно з попереднім періодом.
Кухалейшвілі зауважив, що ціни на молочну сировину стабілізувалися станом на другу половину квітня. Відносно першої половини місяця нижній і верхній цінові діапазони не змінилися.
"Відбулися точкові зниження закупівельних цін у середині коридору під впливом збільшення надлишків молока-сировини на внутрішньому ринку, а обсяги виробництва молочної продукції в Україні випереджають обсяги її реалізації", — пояснив експерт.
Загрозою для української молочної галузі залишається спалах ящуру у сусідніх Словаччині та Угорщині. Якщо інфекція потрапить в Україну, тоді на ринку з високою долею вірогідності відбудеться значне зниження цін на "молочку" внаслідок введення карантину та заборони на експорт готової продукції.
"Принципове значення має проведення заходів біологічної безпеки на молочнотоварних фермах з метою уникнення поширення інфекції. В такому випадку, українські компанії можуть наростити обсяги експорту молочних продуктів на фоні поширення ящуру та введення заборон на експорт в країнах Центрально-Східної Європи", — поінформував Кухалейшвілі.
Нагадаємо, в Україні минулого тижня різко знизилися ціни на огірки. Головна причина — різке зростання пропозиції та низький попит на цю продукцію.