У більшості операторів мереж електрозарядних станцій в Україні вартість кіловат-години зросла порівняно з квітнем. Подорожчання склало від 50 копійок до однієї гривні.
Про це повідомляють експерти Інституту досліджень авторинку. Фахівці, зокрема проаналізували дані з мобільних застосунків найбільших операторів мереж електрозарядних станцій в Україні, що дозволило зробити висновок щодо здорожчання послуг.
"Середня ціна кіловат-години через АС-порт (зарядний порт змінного струму) складає 15,15 гривні (+0,26 гривні), а через DC порт (порт для швидкої зарядки електромобілів, який використовує постійний струм) — 17,82 гривні (+0,42 гривні)", — йдеться у повідомленні.
Фахівці також визначили, що близько 40% його резидентів українського автопарку мають акумулятори ємністю понад 50 кВт-год, отже їх сміливо можна відносити до категорії "далекобійних", або щонайменше до таких, котрі придатні до міжобласних поїздок.
"Найменш витратний варіант не надто габаритного легковика з ДВЗ, обладнаного газобалонним обладнанням, витратить (при 12 л/100 км пропан-бунатової суміші) 430 гривень. І це ще доволі оптимістичне значення, зазвичай на практиці машини з ГБО потребують більше пального. Бензиновий легковик при 10 л/100 км витратить 550 гривень на цю ж дистанцію", — наголосили експерти.
За спостереженнями фахівців ІДА, вищі тарифи частіше на придорожніх ЕЗС, особливо якщо вони швидкісні (80...100 кВт та більше). Менші тарифи переважно на ЕЗС, котрі розміщені на паркінгах різних бізнесів — готелів, торгових центрів, ресторанів тощо.
Нагадаємо, з 1 травня в Україні бензини мають містити не менше 5% рідких біокомпонентів (біобутанолу, біогазу, біодизелю, біоетанолу, біоводню). Винятком є пальне для потреб Міністерства оборони та для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.