1 167 день війни
Особовий склад
958 070
Танки
10 763
Артилерія
27 370
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 152
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 997
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В українських школах розпочався моніторинг щодо використання державної мови в освіті: яка його мета
Фото: соцмережі

В українських школах розпочався моніторинг щодо використання державної мови в освіті: яка його мета

В українських школах 28 квітня розпочався моніторинг щодо використання державної мови в освіті. Однією з ключових цілей є виявлення актуальних тенденцій у використанні української мови в освітньому середовищі.

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови. Моніторинг триває в межах спільного проєкту уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя і Державної служби якості освіти України.

За даними посадовця, метою дослідження є:

  • виявити актуальні тенденції у використанні української мови в освітньому середовищі;
  • визначити чинники, що впливають на мовні практики учасників освітнього процесу у межах закладу освіти й поза ним;
  • оцінити рівень мотивації до вдосконалення володіння державною мовою;
  • провести аналіз мотивації до підвищення рівня володіння державною мовою;
  • вивчити наявність та якість навчально-методичних і цифрових ресурсів для вивчення української мови.

"Освітній процес охоплює всі види діяльності, що відбуваються на території будь-якого закладу. Українська має лунати не лише на уроках, на перервах, на батьківських зборах, в бібліотеці, спортзалі та бомбосховищі. Вона має бути скрізь! Дослідження, яке ми проводимо разом з ДСЯО четвертий рік поспіль, сприяє утвердженню державної мови. Підвищення якості викладання, контроль за застосуванням української, створення додаткових можливостей для учасників освітнього процесу — краща інвестиція у майбутнє", — йдеться у заяві Тараса Кременя. 

Уповноважений акцентував на важливості дотримання 21 статті закону про державну мову, яка передбачає обов’язкове застосування української в закладах освіти та закликав усіх учасників освітнього процесу до активної співпраці у питанні утвердження державної мови в школах та за їх межами.

Протягом 2022-2025 років уповноважений і Державна служба якості освіти України проводили щорічні моніторинги застосування української мови як державної у закладах загальної середньої освіти, в межах яких опитувались учні, їхні батьки та вчителі з питань мови спілкування в освітньому процесі, під час перерв, у повсякденні та щодо використання онлайн-контенту.

Раніше повідомлялось, що в Україні за останні пʼять років зросла частка громадян, які спілкуються вдома рідною мовою. Проте 13% продовжують використовувати у побуті мову агресора.

Нагадаємо, на порушення мовного законодавства у першому кварталі 2025 року поскаржилися понад 600 разів. Найбільше скарг уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь отримав зі столиці, а також Одеської та Харківської областей.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама