Українська сторона продовжує шукати політичне рішення задля вирішення зернового конфлікту з Польщею. Скарга у Світову організацію торгівлі — це останній інструмент у разі, "якщо країнам не вдасться знайти якогось порозуміння".
Про це повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка в ефірі інформаційного телемарафону.
"Насправді є велика робота з пошуку рішення. Очевидно, що скарга в СОТ (Світова організація торгівлі, — ред.) втратить свій сенс після того, як польська влада скасує свою національну заборону. Вони це чудово розуміють", — сказав Качка.
За його словами, зараз кожна цитата з українського боку сприймається в контексті виборів у Польщі, які відбудуться через тиждень.
"Строк на проведення консультацій в рамках СОТ за цей час не завершиться. Тому очевидно, що після 15 жовтня в нас буде можливість для нормальної міжурядової дискусії. Ми всі пропозиції з врегулювання цього питання польській стороні передали. І ми скоріше очікуємо реакції на той механізм верифікації моніторингу, який запровадила українська сторона ніж дискусії стосовно скарги в СОТ. Ми завжди вважали, що скарга в СОТ — це останній інструмент у разі, якщо нам не вдасться знайти якогось порозуміння", — сказав він.
Качка додав, що Україна не прагне "розганяти цей конфлікт". Навпаки — уряд має намір врегулювати ситуацію, відновити транзит через Польщу і поступово відкрити ці ринки.
Нагадаємо, Варшава звернулася до Києва щодо відкликання скарги зі Світової організації торгівлі у справі експорту українського зерна. На думку польської влади, це створить сприятливий клімат для подальших переговорів щодо врегулювання кризової ситуації.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими