Вартість залізничних перевезень зросте мінімум на 20%

21 СІЧНЯ 2018 12:57

За інформацією цукрових компаній та окремих цукрових заводів при запровадженні «Укрзалізницею» ринкового механізму, очікується підвищення вартості залізничних перевезень в межах 20-25%, повідомляє TrueUA.

«Таке підвищення пояснюється поточною різницею орендної плати між власними і приватними вагонами. Тобто, якщо Укрзалізниця «вирівнює» орендну  плату за свої вагони до ринкового рівня, то різниця автоматично перенесеться на тариф – мінімум плюс 20% до існуючої ціни», - прокоментувала керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило та провідний спікер Sugar World 2018.

За її словами, для перевезення цукру, цукрових буряків, технологічних та інших матеріалів по Україні експедитори, з якими співпрацюють більшість цукрових компаній і цукрових заводів, використовують парк критих вагонів Укрзалізниці, тому таке підвищення беззаперечно вплине на собівартість виробництва цукру.

«Найбільш затратними в структурі собівартості виробництва цукру є витрати на енергоносії на логістику готової продукції, тому такі зміни понесуть за собою і пряме підвищення собівартості виробництва», - пояснила експерт.

Економіка, 21.01.2018 12:57