У середу, 30 жовтня, Китай відправив трьох астронавтів на власну постійну космічну станцію, де вони проведуть десятки наукових експериментів. Зокрема, деякі із них пов'язані з будівництвом місць проживання людей на Місяці.
Китайські вчені готують великий експеримент на Місяці: він може стати проривом у будівництві житла на супутнику
Як повідомляє Reuters, космічний корабель Shenzhou-19 і його три члени екіпажу піднялися на ракеті Long March-2F з центру запуску супутників Цзюцюань, який розташовано на північному заході Китаю.
Заступник директора китайського агентства пілотованого космосу Лінь Сіцян наголосив, що у ході цієї місії заплановано проведення 86 космічних науково-технічних експериментів у сфері космічних наук, життя, фізики мікрогравітації, матеріалів, медицини та нових технологій. Передбачено, що один із цих експериментів вивчатиме вплив на цеглу, зроблену з імітації місячного ґрунту, в умовах космосу. Цегла буде відправлена під час окремого космічного польоту без екіпажу у наступному місяці.
"Якщо випробування виявляться успішними, цегла може стати основним матеріалом для будівництва постійної місячної дослідницької станції, яку Китай планує звести до 2035 року, адже теоретично це було б зручніше, ніж транспортування будівельних матеріалів із Землі", — наголошує видання.
Варто додати, що космічні польоти з екіпажем на кораблях Shenzhou є регулярною частиною космічної програми Китаю протягом останніх двох десятиліть, а в останні роки їх кількість збільшилась, оскільки Китай побудував і почав експлуатувати свою космічну станцію "Тяньгун". Її будівництво було завершене у листопаді 2022 року.
Нагадаємо, раніше китайські науковці вперше виявили на Місяці молекулярну воду у зразках ґрунту, зібраних дослідницьким апаратом Chang'e-5. Водночас матеріал надійшов на Землю з середніх широт Місяця, де, як раніше вважали, природні умови унеможливлювали існування молекул води.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими