1 164 день війни
Особовий склад
954 300
Танки
10 741
Артилерія
27 186
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 152
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 539
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вчені назвали побутові предмети, які спричиняють 10% смертей від серцевих хвороб
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені назвали побутові предмети, які спричиняють 10% смертей від серцевих хвороб

Науковці з'ясували, що хімічні речовини, які містяться у деяких побутових предметах, можуть бути причиною смертей від серцево-судинних захворювань. Йдеться про контейнери для зберігання харчових продуктів, шампуні, косметики, сантехнічні труби, вінілові підлогові покриття, вироби, стійкі до дощу та плям, медичні трубки, садові шланги та деякі дитячі іграшки.

Як повідомляє видання CNN, синтетичні хімічні речовини, які називаються фталатами, можливо, спричинили понад 10% усієї смертності від серцевих захворювань у світі у 2018 році. Йдеться про смертність серед чоловіків та жінок віком від 55 до 64 років.

"Фталати сприяють системному запаленню в коронарних артеріях, що може прискорити перебіг захворювань, які має людина, та призвести до смерті", — заявив старший автор дослідження професор педіатрії та здоров’я населення Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету Леонардо Трасанде.

За словами дослідника, фталати порушують рівень тестостерону. Він зауважив, що низький рівень тестостерону у чоловіків є предиктором серцево-судинних захворювань у дорослому віці.

У новому дослідженні науковці вивчили вплив одного фталату, а саме дибутилфталат (DEHP), на глобальну смертність у 200 країнах світу. Науковці вивчили медичні та екологічні дані з десятків досліджень. DEHP пов’язують із серцево-судинними захворюваннями, раком, шкодою репродуктивної системи чоловіків і вродженими вадами розвитку.

"Аналіз показав, що вплив DEHP сприяв 368 764 смертям у 2018 році серед чоловіків та жінок віком від 55 до 64 років у всьому світі. На Африку припадало 30% смертей від серцевих захворювань, пов'язаних з DEHP, тоді як на Східну Азію та Близький Схід припадало 25% смертності", — зазначили вчені.

Втім, за словами Леонардо Трасанде, вплив фталатів можна мінімізувати. Він також закликав уникати пластику, наскільки це можливо. Трасанде додав, що зменшення вживання ультраоброблених продуктів також може знизити рівень хімічного впливу, з яким людина контактує.

"Ніколи не ставте пластикові контейнери в мікрохвильову піч або посудомийну машину, в яких тепло може зруйнувати покриття і фталати будуть легше поглинатися", — наголосив він.

Окрім цього, вчений порекомендував

  • обирати лосьйони, пральні порошки та засоби для чищення без запаху;
  • використовувати для зберігання продуктів тару зі скла, нержавіючої сталі, кераміки або дерева;
  • купувати свіжі або заморожені фрукти та овочі замість консервованих і оброблених;
  • частіше мийте руки, щоб видалити з них хімічні речовини;
  • уникайте пластиків з маркуванням №3, №6 та №7.

Нагадаємо, раніше науковці встановили, що біг може завдати шкоди організму, якщо не враховувати важливість відпочинку та відновлення. Найпоширенішими травмами серед бігунів є шиніти (запалення литкових м’язів), тендиніти (запалення сухожиль) і стресові переломи.

Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама