Науковці встановили, що біг може завдати шкоди організму, якщо не враховувати важливість відпочинку та відновлення. Найпоширенішими травмами серед бігунів є шиніти (запалення литкових м’язів), тендиніти (запалення сухожиль) і стресові переломи.
Про це повідомляє BBC Science Focus. Дослідники кажуть, що подібні ушкодження нерідко виникають через постійне навантаження на суглоби та м’язи, коли ті не мають часу для відновлення. Це особливо актуально для колін, які під час бігу сприймають значну частину ваги тіла.
Так, коли людина відчуває постійний дискомфорт або біль у колінах чи інших суглобах, це може бути першим сигналом того, що організм зазнає надмірного навантаження. Ігнорування відповідних симптомів може призвести до хронічних проблем і навіть до необхідності тривалого лікування.
Терапевт доктор Ніш Манек, наголошує, що люди, які займаються бігом, мають не лише правильно бігати, а й обов’язково дотримуватись відпочинку між тренуваннями. Потрібно пам’ятати, що біг — це не лише виснажливий процес, а й ефективний спосіб підтримки здоров’я, якщо його правильно поєднувати з відновленням.
Фахівці також дотримуватися правильної техніки бігу. Обирати для таких занять відповідне взуття і поступово збільшувати навантаження. Також Манек рекомендує включити у свій розпорядок дня силові тренування, що допоможе підтримати м'язи навколо колін та інших суглобів, забезпечивши додаткову стійкість і захист.
Для людей, які планують продовжувати фізичні тренування, але змушені знизити навантаження на суглоби, можна порекомендувати альтернативні види активності. Такими є плавання, йога або їзда на велосипеді. Ці фізичні навантаження допомагають зберігати фізичну активність, але не шкодять суглобам. Також ефективною альтернативою є коротший біг або навіть ходьба.
Нагадаємо, британські науковці встановили, що людині буде простіше кинути палити, якщо вона матиме застосунок у смарт-годиннику. Все тому, що додаток із датчиком руху відстежує рухи користувача та сигналізує про ситуації, коли у людини є спокуса запалити цигарку.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.