Вчені: понад мільярд людей на планеті мають психічні розлади

15 ВЕРЕСНЯ 2017 14:30

На Землі загалом 1,1 мільярда людей живуть з психічними розладами. Не меншими викликами для людства лишаються серцеві захворювання та тютюнопаління, наголошують вчені. Не менше 1,1 мільярда землян страждають на різноманітні психічні розлади. Такий висновок містить оприлюднене в п'ятницю, 15 вересня, в провідному медичному виданні The Lancet наукове дослідження під назвою «Глобальний тягар хвороб» (The Global Burden of Disease), інформує TrueUA.

Над дослідженням працювали понад 2,5 тисячі вчених у 130 країнах світу.

У публікації наголошується, що головними причинами смертності на планеті лишаються серцеві недуги, а також хвороби, спричинені тютюнопалінням. Ці фактори смертності не поступаються насильству та збройним конфліктам, дійшли висновку вчені.

Лише від наслідків тютюнопаління впродовж 2016 року передчасно померло не менше 7,1 мільйона людей.

Серцеві розлади того самого року призвели до як мінімум 9,48 мільйона передчасних смертей.

Загалом у світі 72 відсотки випадків передчасних смертей викликані хронічними недугами, приміром, цукровим діабетом або серцево-судинними захворювання, кажуть учені.

Не меншою проблемою лишається й незадовільне чи неправильне харчування, застерігають автори дослідження. Торік кожна п'ята смерть на планеті була пов'язана з поганою дієтою.

Суспільство, 15.09.2017 14:30