1 186 день війни
Особовий склад
979 830
Танки
10 852
Артилерія
28 201
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 169
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
37 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Вчені пояснили, чому горбаті кити часто врізаються в кораблі
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені пояснили, чому горбаті кити часто врізаються в кораблі

Зіткнення з кораблями та заплутування в сітках є найчастішими причинами загибелі горбатих китів, які живуть майже в усіх океанах від Арктики до Антарктики. Причиною цього є слабкий зір тварин.

Як повідомляє The New York Times, очі горбатих китів мають розмір бейсбольного м’яча та насправді дають дуже обмежене бачення навколишнього середовища.

Дослідник Джейкоб Болін зазначив, що горбаті кити бачать світ у вигляді тіней і погано розрізняють дрібні деталі, поки не наблизяться до об'єкта впритул. Саме через це тонкі лінії рибальських сіток або обриси човнів тварини можуть просто не помітити.

"Команда науковців вивчала око молодого горбатого кита, який загинув на узбережжі Північної Кароліни у 2011 році. Тварину евтаназувати на суші, що дало науковцям можливість дослідити відносно збережене тіло", — зазначає видання.

Так, попри той факт, що горбаті кити мають великі очі, понад третину їхньої глибини займає склера. Це щільна частина ока, яка не допомагає тварині краще бачити. Втім, головним обмеженням для зору горбатого кита стала низька щільність гангліозних клітин сітківки (своєрідних "пікселів", які передають зображення мозку), лише близько 180 на квадратний міліметр.

"Для порівняння: у людей може бути до 40 тисяч гангліозних клітин, у хижих птахів — до 70 тисяч. Від їхньої кількості залежить "роздільна здатність" зору", — наголошують вчені.

Водночас деякі науковці припускають, що справжній зір китів ще гірший. Іспанська біологиня Елена Весіно Кордеро стверджує, що у її наукових роботах в інших видів китів клітин на сітківці було ще менше. Біологи припускають, що у світі без сіток і кораблів китам був не потрібний гострий зір. Вчені зазначають, що горбаті кити не мають ворогів у дикій природі, не користуються ехолокацією, як інші собі подібні і, ймовірно, шукають здобич за допомогою нюху.

Науковці сподіваються, що розуміння зорових обмежень китів допоможе створити більш помітне для них рибальське спорядження, щоб ті менше страждали від діяльності людини.

Нагадаємо, раніше вчені повідомляли, що з часом на Землі зміняться атмосферні умови, а на планеті закінчиться кисень. За прогнозами науковців, це станеться за мільярд років.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама