Науковцям вдалося встановити тривалість життя китів. Близько 10% цих тварин здатні прожити понад 130 років.
Як повідомляє Iflscience, щоб провести це дослідження, багатопрофільна група дослідників вивчала фотографічні дані за останні 40 років, які було отримано під час програм з відстеження окремих особин південних і північноатлантичних китів.
Вчені створили графіки, які показують частку популяції, яка доживає до певного віку. Результати показали, що, хоча середня тривалість життя південних китів становить 73,4 року, 10% особин здатні прожити понад 131,8 років. Це майже вдвічі перевищує межу в 70-80 років, яка була відома науці раніше.
Водночас було виявлено, що тривалість життя північноатлантичних китів становить лише 22,3 року, і лише 10% популяції живуть понад 47 років.
"З огляду на те, наскільки тісно пов'язані ці два види між ними існує така значна різниця в тривалості життя. Це не через внутрішні відмінності в біології, і вони повинні жити набагато довше. Вони часто заплутуються в рибальських снастях або потрапляють під удари кораблів, і вони страждають від голоду, що може бути пов'язано зі змінами навколишнього середовища, які ми не до кінця розуміємо" — наголосили вчені.
Дослідники змогли визначити тривалість життя китів нещодавно. Попри те, що необхідна технологія була розроблена в середині 20 століття, до теперішнього часу просто не було необхідних для аналізу даних.
"Ми не знали, як визначити вік китів, до 1955 року, що було самим кінцем промислового китобійного промислу. На той час, як ми це з'ясували, залишилося не так багато старих китів для вивчення. Тому ми просто припустили, що вони не живуть так довго", — додали науковці.
Нагадаємо, раніше американські науковці в черговий раз переконалися у тому, що горбаті кити є надзвичайно розумними тваринами. Зокрема, ці ссавці здатні створювати інструменти, які допомагають їм у полюванні.