Китайські науковці розробили новий спосіб вилучення урану з морської води за допомогою свічкового воску. Завдяки цьому можна отримати майже безмежне джерело палива, що призведе до революції в атомній енергетиці.
Як повідомляє Interesting Engineering, уран є основним джерелом енергії для атомних електростанцій.
Втім, наявні запаси урану на суші, які становлять 7,6 мільйона тонн, можуть задовольнити попит на ядерну енергію лише на найближчі сто років. Водночас в океанах міститься приблизно 4,5 мільярда тонн урану, що значно більше, ніж на суші.
"Такі великі запаси енергії можуть забезпечити світ енергією протягом тисячоліть, забезпечуючи стійке рішення для задоволення зростання попиту на чисту енергію", — наголошує видання.
Варто додати, що видобуток урану з морської води є серйозним викликом для науки, адже він присутній в океані в дуже низьких концентраціях. Саме це ускладнює його ефективне вилучення. Китайські вчені розробили новий і економічно ефективний метод вилучення урану з морської води.
"Цей метод, опублікований у журналі Advanced Functional Materials, передбачає створення спеціальних поглинальних кульок з використанням легкодоступних матеріалів, включно зі свічковим воском", — зазначає Interesting Engineering.
За словами дослідників, пористі адсорбенти, виготовлені з поліамідоксиму (ПАО), зокрема макропористі гідрогелі ПАО, продемонстрували винятковий потенціал для захоплення урану з природної морської води.
Так, після охолодження та видалення воску пористі гідрогелеві частинки мають "певну морфологію, подібну до сиру". Надалі вони інкапсулюються в альгінатно-поліакрилову кислоту та утворюють високопоглинальні кульки діаметром близько трьох міліметрів.
Згідно з дослідженнями, ці кульки демонструють хорошу придатність до багаторазового використання зі зменшенням адсорбційної здатності урану на 31,2% після п'яти послідовних циклів адсорбції-десорбції.
Вчені наголосили, що цей спосіб дає високу абсорбцію урану — 4,79 міліграма урану на грам кульки з 10 літрів прибережної морської води впродовж 15 діб.
Нагадаємо, раніше науковці повідомляли, що виявили найдавніший доказ існування води на Марсі. Майже 4,5 мільярда років тому на Червоній планеті існувала вода.