Науковці встановили, що регулярна фізична активність, незалежно від її виду чи інтенсивності, підвищує швидкість роботи мозку. Відповідний позитивний ефект є від прогулянки, прибирання, чи вигулювання собаки.
Як повідомляє Medical News Today, для когнітивного здоров’я людини корисні вправи помірної та високої інтенсивності. Так, у новій роботі дослідники з Медичного коледжу штату Пенсильванія Сполучених Штатів Америки вирішили перевірити, чи мають подібну користь для мозку повсякденні справи.
Впродовж тижня учасники дослідження проходили по п’ять опитувань у мобільних застосунках. Люди розповідали про свою фізичну активність і проходили тестування розумових здібностей. В одній грі учасники дослідження шукали однакові символи на екрані. У застосунку підраховували середній час виконання завдання за результатами 12 раундів гри. Цей вид тестування свідчить, що після всіх видів фізичної активності робота мозку прискорилася.
Вже в іншій грі учасників просили пригадати й відтворити розташування трьох крапок у сітці. Після чотирьох раундів програма обчислювала точність і визначала середній бал, який набрали люди. Таким чином дослідники оцінювали робочу пам’ять учасників. Вчені встановили, що після фізичної активності учасники дійсно відповідали швидше, проте погіршилася точність виконання завдання. Вчені наголосили, що звичайні повсякденні дії, незалежно від їхньої інтенсивності, можуть забезпечити покращення розумової реакції.
"Це підкреслює нашу віру в те, що будь-який рух — це загалом добре", — додають автори дослідження.
Варто додати, що за даними науковців, з віком швидкість обробки когнітивних процесів у людини сповільнюється на 15 мілісекунд кожен рік. Втім, учасники дослідження, які щодня мали певні фізичні активності, показали збільшення швидкості на приблизно 60 мілісекунд. Дослідники пояснюють, що під час вправ помірної та високої інтенсивності вивільняються хімічні речовини, корисні для роботи мозку. Саме вони позитивно впливають на когнітивні функції. Водночас існує концепція, згідно з якою, фізична активність покращує когнітивні функції завдяки збільшенню кровотоку та зменшенню артеріального тиску.
Нагадаємо, раніше американські науковці виявили, що вживання алкоголю батьками впливає на раннє старіння їхніх дітей. Йдеться про високий рівень холестерину, проблеми із серцем, артрит та ранню деменцію.
Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.