Шведські лікарі та фахівці з інфекційних захворювань виявили, що немовлята, які живуть на фермі чи з домашніми тваринами, мають нижчий ризик розвитку алергії.
Як повідомляє Medical Xpress, науковці встановили, що це пов’язано з постійним контактом батьків цих дітей з тваринами.
Окрім цього, вчені з’ясували, що кишковий біом має набагато більшу роль у здоров'ї людини, ніж вважалося до цього. Зокрема, дослідники знайшли докази того, що він також має здатність впливати на імунну систему та розвиток алергії у дітей.
Для того, щоб з'ясувати, чи впливає життя на фермі на мікрофлору кишківника, вчені зібрали зразки калу у дітей у різні вікові періоди: три дні, 18 місяців, три та вісім років. Варто додати, що кожен з учасникі дослідження зростав в різних умовах: на фермі, в місті та вдома з домашніми тваринами.
"Дослідники виявили, що немовлята, які живуть на фермі, мають у сім разів більше анаеробів, ніж факультативні бактерії, порівняно з немовлятами, які не живуть на фермі, незалежно від того, є у них домашня тварина чи ні", — наголошують вчені.
Дослідники зауважили, що результати вказують на те, що нижчі показники алергії у дітей, які ростуть на фермах або з домашніми тваринами, можуть бути пов'язані з тим, що у них відбулося раннє формування типових анаеробних мікроорганізмів у їхній мікробіоті кишківника. Проте потрібні подальші дослідження, щоб перевірити наукові спостереження в цьому дослідженні невеликої кількості новонароджених.
Вчені стверджують, що контакт зі свійськими тваринами в дитинстві призводить до змін у біомікрофлорі кишківника. Це, на їхню думку, знижує ризики мати алергії в майбутньому.
Нагадаємо, раніше група американських антропологів з'ясувала ймовірну причину, чому діти охочі до небезпечних ігор. Результатом таких розваг стають не тільки певні фізичні навички, а й розуміння своїх сил.
Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.