Зниження артеріального тиску за допомогою медикаментів та зміни способу життя може на 15% зменшити ризик розвитку деменції.
Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на результати дослідження вчених зі Сполучених Штатів Америки та Китаю.
У дослідженні взяли участь майже 34 тисячі людей віком від 40 років, які мешкають у 326 різних селах Китаю. Всі вони мають високий тиск, який не контролюється медикаментозно. Учасників дослідження поділили на дві групи:
Учасники групи, які отримували інтенсивну допомогу (понад 17 000 осіб) від лікарів. Пацієнтам надавали безкоштовні або дешеві ліки, рекомендації щодо зниження ваги, скорочення вживання алкоголю та солі, а також тонометри для самостійного вимірювання тиску вдома.
У іншій групі (17000 осіб) лікування відбувалось у звичному режимі. Тобто пацієнти отримували ліки та рекомендації за потреби, але без безкоштовного обладнання чи регулярного консультування.
Через чотири роки в інтенсивній групі було зафіксовано 668 випадків деменції, тоді як у другій — 734. Вчені зауважили, що ці дані свідчать про зниження ризику деменції на 15%. Окрім цього, ризик когнітивного погіршення без розвитку деменції зменшився на 16%.
"Здатність підтримувати тиск у нормі є важливим інструментом для захисту мозку в процесі старіння. Втім, лікування гіпертонії — це не панацея. У деяких людей, які отримували допомогу, все одно розвинулась деменція", — наголосили автори дослідження.
Вчені зауважили, що у майбутньому подібні дослідження варто проводити упродовж більш тривалого періоду та в інших країнах, аби перевірити універсальність підходу.
Нагадаємо, британські науковці встановили, що людині буде простіше кинути палити, якщо вона матиме застосунок у смарт-годиннику. Все тому, що додаток із датчиком руху відстежує рухи користувача та сигналізує про ситуації, коли у людини є спокуса запалити цигарку.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.