1 022 день війни
Особовий склад
757 340
Танки
9 526
Артилерія
21 067
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 859
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Вчені розповіли, які звички позитивно впливають на мозок
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені розповіли, які звички позитивно впливають на мозок

Британські науковці встановили, що півгодини помірних чи інтенсивних фізичних навантажень і нічний сон протягом не менш як шести годин позитивно впливають на головний мозок. Зокрема, це сприяє покращенню пам'яті у людей.

Як повідомляє видання The Guardian, у дослідженні, яке провели вчені з Університетського коледжу Лондона, взяли участь 76 дорослих британців віком від 50 до 83 років.

Варто зауважити, що у цих людей раніше не виявляли ознак когнітивних порушень чи деменції. Впродовж восьми днів учасники дослідження носили акселерометр. Цей прилад вимірює швидкість і напрям руху.

Люди щодня виконували різні вправи для перевірки пам’яті, уваги, швидкості реакції та інших когнітивних здібностей. Так, науковці з'ясували, що ті, хто напередодні займався помірною або інтенсивною фізичною активністю впродовж 30 хвилин, мали кращу пам’ять. Окрім цього, достатній сон (хоча б шість годин) покращує здатність запам’ятовувати події, концентруватися та швидко реагувати.

Авторка дослідження Мікаела Блумберг наголосила, що фізична активність і повноцінний сон позитивно впливають на мозок. Втім, дослідження має певні обмеження, зокрема те, що учасники мали хорошу освіту, гарне здоров'я і високий рівень щоденної фізичної активності.

Науковці зауважують, що наразі не відомо, що саме впливає на пам'ять після виконання фізичних вправ, адже вважається, що вплив нейромедіаторів триває лише впродовж кілька годин. Вчені також зазначили, що довготривалому впливу фізичних вправ на мозок можуть сприяти різні механізми.

"Ми всі відчуваємо зниження когнітивних здібностей з віком, це нормальний процес старіння. Тож саме в цьому віці ми починаємо замислюватися: що можна робити щодня, щоб покращити наші когнітивні функції", — наголошує авторка дослідження Блумберг.

Окрім цього, вчені зауважили, що не зовсім зрозуміло, чи ці люди, які взяли участь у дослідженні, помічають ці зміни у повсякденному житті. Тому науковці планують провести наступне дослідження з людьми, які вже мають когнітивні порушення.

Нагадаємо, раніше французькі науковці встановили, що сучасні люди часто можуть скаржитись на відчуття втоми, навіть попри відсутність фізичної активності. Цю втому може викликати речовина, яка накопичується в мозку людини, після певних розумових навантажень.

Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама