1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Вчені встановили, що найбільше впливає на ризики передчасної смерті
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Вчені встановили, що найбільше впливає на ризики передчасної смерті

Науковці з'ясували, що наявність роботи та кількість сну мають приблизно у 10 разів більший вплив на ризик передчасної смерті, ніж генетика.

Як повідомляє The Guardian, науковці проаналізували інформацію про майже 500 тисяч людей, чиї дані зберігаються у Британському біобанку. 

Так, вчені дослідили вплив 164 факторів на ризик передчасної смерті. Окрім цього, дослідники виокремили 25 чинників, які прямо пов’язані з біологічним старінням. Зокрема, такі фактори з дитинства, як куріння матерів під час вагітності та низький зріст у віці 10 років, а також з дорослого життя — наявність роботи, рівень доходу, кількість годин сну та володіння житлом.

Вживання алкоголю та особливості харчування людей у ході дослідження не розглядались. Такий крок вчені пояснили труднощами їхнього дослідження через метод опитування.

Було встановлено, що з умовами життя пов'язані 17% причин передчасної смерті. Для порівняння, генетична схильність до 22 вікових захворювань пояснювала лише менше ніж 2%. Водночас вплив навколишнього середовища виявився важливішим за гени у ризику розвитку захворювань легенів, серця і печінки.

Втім, для таких захворювань, як-от рак молочної залози та передміхурової залози й деменція, спостерігалася протилежна тенденція. Саме через це у деяких випадках генетичний ризик все ж має більше значення, ніж вплив навколишнього середовища.

Нагадаємо, раніше американські науковці встановили, що жінки говорять дещо більше за чоловіків. Втім, ця різниця виявилася незначною, аби робити серйозні висновки.

Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама