Підтримати проект
Вчені заявили про створення універсальної вакцини від грипу
27 ЛИСТОПАДА 2022 03:27

Вчені заявили, що створили універсальну вакцину від усіх 20 різновидів грипу на основі тієї ж технології мРНК (MRNA), яка успішно застосовується у щепленнях від коронавірусу.

Про це пише TrueUA із посиланням на ВВС.

"Всі нині існуючі вакцини вимагають постійного оновлення, щоб встигати за мутаціями вірусів, і навряд чи зможуть запропонувати такий самий надійний захист", – заявили розробники препарату.

Поки що нова вакцина була випробувана лише на лабораторних тваринах, попереду – клінічні випробування на людях. Однак, на думку експертів, універсальна вакцина може з'явитися в медустановах вже у 2024 році.

ВВС розповіло, що вакцина складається з двох доз, використовує ту ж технологію матриці РНК (mRNA), яку застосували компанії Pfizer, BioNTech та Moderna при розробці щеплень від COVID-19.

"МРНК – це молекула, в якій міститься інструкція для клітини з виробництва антитіл за допомогою її власних внутрішніх механізмів. Щоб успішно потрапити в клітину і не зруйнувати її, мРНК подорожує у захисній оболонці, яку називають ліпідною наночастинкою", – пояснюється у статті.

При цьому, як наголошують творці вакцини, вона не обіцяє раз і назавжди покінчити з сезонним грипом, але може суттєво полегшити роботу медикам, які щороку змушені змінювати формулу щеплення, сподіваючись, що вона зможе дати захист від нових штамів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що вчені розробили першу у світі вакцину для комах.

Технології, 27.11.2022 03:27