1 183 день війни
Особовий склад
976 780
Танки
10 835
Артилерія
28 090
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 692
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Від травневих заморозків в Україні у великих обсягах постраждали картопля та тепличні овочі
Фото ілюстративне. Джерело: East-fruit.com

Від травневих заморозків в Україні у великих обсягах постраждали картопля та тепличні овочі

Травневі заморозки завдали шкоди посівам картоплі на Рівненщині. У деяких господарствах вона почорніла й обмерзла. Зазнала пошкоджень навіть та картопля, яку вкрили агроволокном.

Про це повідомило видання "ПроРівне". Там зазначили, що ситуація для аграріїв з травневими заморозками складна.

"Цього року, як ніколи, ми переконалися, що погода є визначальною для сільського господарства. Наша область піддалася активному антициклону і майже п’ять днів поспіль були приморозки. Вони наробили багато лиха. Адже значна частина картоплі вже проросла, а під час холодів обмерзла. Навіть постраждала й та, яку вкрили агроволокном. Ми побачили, що в точках дотику з покривним матеріалом є пошкоджене листя", — розповів голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Рівненщини Андрій Кузьмич.

Попри таку ситуацію, головний фермер Рівненщини все ж дає позитивний прогноз на відновлення вегетації, зокрема, в картоплі.

"Є висока ймовірність, що картопля відновиться, як кажуть у народі, "відмолодиться". Звичайно, це вплине на врожай, зокрема, змістяться терміни дозрівання. Варто відзначити й те, що за середньодобових температур +8°С рослини все одно стресують. І це навіть тоді, коли немає заморозків. Вони перестають рости. Це теж негативно впливає на врожай", — додав він.

Аграрії вже розпочали вживати заходів для мінімізації збитків: підживлюють рослини стимуляторами росту, гуматами та антистресантами. Також проводять обробку проти грибкових захворювань. Адже пошкоджене листя — це "відкриті ворота" до захворювання.

Складною є ситуація й з тепличними рослинами — томатами, перцями, баклажанами. Ті господарства, що не забезпечили опалення у теплиці, то втратили розсаду.

"Доволі непроста ситуація й щодо технічних культур, зокрема, ріпаку. Деякі фермери, попри його цвітіння, заорюють цю культуру в ґрунт. Адже є обмерзання. Тому можна прогнозувати, що ціна на ріпак цього року буде висока. Те саме стосується сої. Вона вже зійшла в багатьох господарствах і примерзла. Тому її будуть пересіювати. А це додаткові незаплановані витрати", — пояснив Андрій Кузьмич.

Нагадаємо, раніше українські садівники запропонували Міністерству аграрної політики та продовольства України розробити варіанти розв’язання їхніх проблем. Вони заявили, що можуть збанкрутувати через знищені заморозками врожаї.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама