Україна у рамках прийняття додаткового бюджету на 2025 рік має зосередитися на реформах податкової та митної систем. Також Київ має боротися з ухиленням від сплати податків та гармонізувати відповідне законодавство зі стандартами Євросоюзу для відновлення фіскальної стійкості та економічного зростання.
Про це під час брифінгу повідомила директорка Департаменту з питань комунікацій МВФ Джулію Козак.
Вона наголосила, що відновлення фіскальної стійкості в Україні потребує постійних та рішучих зусиль в межах реалізації національної стратегії доходів. Стратегія охоплює модернізацію податкової та митної системи, включно зі своєчасним призначенням керівника митниці.
"Ідея цього пакету реформ полягає в тому, що ці реформи, в поєднанні з покращенням систем управління державними інвестиціями та підготовки середньострокового бюджету, а також управління фіскальними ризиками, матимуть вирішальне значення для підтримки економічного зростання в Україні та залучення інвестицій у середньостроковій перспективі", — зазначила вона.
Окрім цього, посадовиця прокоментувала питання боргу України. За її словами, Україні вдалося зберегти макроекономічну стабільність попри дуже складні обставини та умови програми МВФ. Проте ризики залишаються високими через війну, тож важливо, щоб Київ "підтримував імпульс реформ". Крім того, вона нагадала про необхідність мобілізації внутрішніх доходів для відновлення стійкості боргу в середньостроковій перспективі.
Нагадаємо, раніше народний депутат від партії "Голос", перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомляв, що у найближчі три роки в Україні можуть запрацювати податкові нововведення. Це допоможе додатково залучити до бюджету країни понад 100 мільярдів гривень.