Попри війну український уряд працює над розвитком та відновленням країни. Особливу увагу приділяють освіті, медицині, соціальній підтримці громадян та іншим важливим напрямкам.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України.
"Уряд приділяє значну увагу регіонам та громадам. Робимо все, щоб вони були сильними та спроможними", — наголосив він.
Шмигаль озвучив ключові напрямки, над якими активно працює влада. Їх є всім.
Ресурс місцевих бюджетів у 2024 році становить понад 285 мільярда гривень. Наступного року потенціал фінансової стійкості зросте до 328 мільярда гривень.
Насамперед уряд працює над відновленням об’єктів в критично важливих кластерах. Йдеться про енергетику, житло, освіту, медицину. До того ж сформували Єдиний портфель публічних інвестиційних проектів, який містить 787 позицій. На 2025 рік передбачили фінансування у розмірі понад 224 мільярда гривень.
У 2024 році понад 37 мільярдів гривень спрямували на створення і будівництво фортифікацій у третій лінії оборони. Роботи виконувалися та координувалися ОВА. В більшості вони успішно завершені.
"За дорученням президента, для фінансування потреб бойових бригад залучаємо кошти від частини ПДФО, кошти Міноборони, ресурси резервного фонду держбюджету", — поінформував Шмигаль.
За словами прем'єра, за час повномасштабної війни повністю або частково відновили майже 950 медичних закладів. Уряд продовжує працювати над тим, щоб кожен медзаклад мав надійне укриття та резервне живлення.
Громадам для оплати праці вчителів надали понад 100 мільярдів гривень державної освітньої субвенції. Ще два мільярди гривень — на харчування учнів початкових класів. Також розподілили 7,5 мільярда гривень на будівництво сучасних шкільних укриттів. Ще 1,2 мільярда гривень держава дала громадам на закупівлю шкільних автобусів.
Шмигаль запевнив, що на випадок надзвичайних ситуацій створили 13,4 тисячі "Пунктів незламності". Партнери надали 486 когенераційних установок та 296 блочно-модульних котелень. Банки видають енергетичні кредити бізнесу та громадянам. За пів року обсяг кредитування склав близько 8,3 мільярда гривень.
З початку 2024 року виплатили майже 678 мільярдів гривень пенсій. На даний час розгортається ініційована президентом програма "Зимова єПідтримка". Уже понад 4,4 мільйона українців отримали тисячу гривень через "Дію" і 500 тисяч через "Укрпошту".
За словами прем'єра, програма "Зроблено в Україні" демонструє ефективність. За два роки держава виплатила кошти на 22 тисяч мікрогрантів і сприяла створенню 42 тисяч нових робочих місць. Лише цього року підприємці отримали 1,4 мільярда гривень грантових коштів для розвитку переробки. У 2025 році на програму "Зроблено в Україні" виділять щонайменше на 36 мільярдів гривень.
Нагадаємо, на початку грудня Європейський банк реконструкції та розвитку схвалив інвестиції в Україну на понад 1,3 мільярда євро. Ініціатива передбачає створення восьми проектів.