Фото: росЗМІ

Війна в Україні та відносини з Китаєм: розвідка Естонії розповіла про стратегію Путіна

Опубліковано звіт естонської розвідки щодо цілей Росії та співробітництво Москви та Пекіна. Відповідні дані надала Служба зовнішньої розвідки Естонії (EFSI).

Відповідний звіт опублікований на сайті естонської розвідки.

Звіт вийшов під назвою "Міжнародна безпека та Естонія 2023". На думку авторів доповіді, метою Москви є "військово-політична капітуляція України". Президент РФ Володимир Путін вважає, що стійкість України та її підтримка з боку Заходу швидше звалиться, ніж стійкість Росії.

Російський диктатор вважає, що Україна ще не досягла "точки перелому". Саме тому він і надалі наполягатиме на планомірному знищенні електро- та водопостачання України.

"Росія не готова відмовитися від окупованих територій. Скоріше передбачається, що змучена Україна врешті-решт сяде за стіл переговорів. Потім, як тільки ви почнете переговори, Росія розраховує, що зможе встановити свої умови та вийти з переговорів переможцем", — йдеться у доповіді.

Стратегічні цілі Росії залишаються незмінними, попри військові поразки в Україні: підпорядкування сусідньої держави, руйнування західної єдності та трансформація європейської безпеки.

Згідно з наявною EFSI інформацією, Росія перенаправляє свої дипломатичні ресурси із Заходу в інші регіони світу. Руйнування єдності Заходу, включаючи солідарність при введенні санкцій, залишається головною метою Росії щодо Заходу.

Путін хоче "сформувати геополітичні коаліції авторитарних режимів, які протистоять, не довіряють Заходу і виступають проти демократії та верховенства права".

Кремль прагне не лише до політичного та економічного співробітництва, а й, як у випадку з Іраном, до військового співробітництва.

Ключовою фігурою у цьому контексті є 71-річний Микола Патрушев, секретар Ради безпеки Російської Федерації, який багато подорожує Близьким Сходом та Азією.

"Однак, за нашою оцінкою, глобальний Південь та Схід не можуть замінити для Росії Захід", — йдеться у документі.

Зазначається, що застосування ядерної зброї малоймовірне, частково через міжнародну протидію цьому та через низьку військову ефективність.

"Але Росія тримає ядерну карту на столі, щоб розпалити страх перед війною на Заході та відмовити західні країни від допомоги Україні", — йдеться у документі.

Розвідка повідомляє, що Китай ретельно працює над створенням коаліції однодумців.

Росія відіграє важливу роль у зусиллях Китаю для досягнення цієї мети. Не слід недооцінювати тим, хто хоче бачити ознаки погіршення відносин між двома країнами, зазначають у розвідці.

"З політичної точки зору Росія — чи не єдиний партнер Китаю з великою дипломатичною позицією та здатністю суттєво впливати на міжнародні відносини та баланс сил, у тому числі у міжнародних організаціях", — заявляють у розвідці.

З погляду Пекіна, краще мати Росію як друга, ніж ворога. Крім того, поведінка Росії як агресивного і непередбачуваного актора дає китайцям можливість зображувати із себе справедливу і миролюбну державу, яка має при цьому ті самі цілі, що і Росія.

Однак Москву все більше дратує "асиметрія", яка зростає між Росією та Китаєм.

Росія вкрай стурбована зовнішньою політикою, в якій активна участь Китаю призвела до того, що становище Москви скомпрометоване. Це включає, наприклад, Центральну Азію. Китай встановив тісніші зв'язки з колишньою радянською республікою Казахстан.

Нагадаємо, у суботу, 25 лютого, президент Франції Еммануель Макрон анонсував свою поїздку в Пекін. Під час заяви політик закликав Китай долучитись до дій західних країн, щоб посилити тиск на Росію.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 27.02.2023 09:01