Фото: Human rights watch

Військові пояснили, як використовуватимуть касетні боєприпаси на фронті

Українські військові ставитимуться із максимальною відповідальністю до використання касетних боєприпасів, оскільки такий вид зброї має потужну дію. Відомо, що США оголосили про передачу Україні касетних боєприпасів 7 липня.

Як розповіла керівниця об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі "24 каналу", такий снаряд збільшує площу ураження, відповідно це дасть більші результати бойової роботи по противнику на полі бою, у порівнянні з іншими снарядами.

"Використання касетних боєприпасів у світі тяжіє до заборони, оскільки вони мають надзвичайну дію, — отже, їх застосування має бути дуже обережним, з урахуванням норм міжнародного права. Застосовуватимемо їх саме у такому сенсі — там де є скупчення ворога та ворожої техніки, спрямовуючи виключно на позиції окупантів", — наголосила вона.

При цьому Гуменюк додала, що Україна воює з агресором, і населення Росії упʼятеро більше за наше. Тому Україні важливо мати зброю, яка допоможе вирівняти цей баланс.

Які саме касетні боєприпаси Україна отримає від США

За інформацією The Washington Post, йдеться насамперед про передачу артилерійських снарядів М864 для 155-мм гаубиць. Артилерію цього стандартного для країн НАТО калібру Україні надавали як США, так і інші західні країни.

Український портал Defence Express ще раніше пояснював, що американські 155-мм артснаряди DPICM з касетною бойовою частиною — "це 88 окремих субелементів, які гарантовано накривають зону діаметром 300 метрів". Завдяки цьому один такий снаряд виконує роботу десятків звичайних осколково-фугасних.

"Тобто їх використання дозволить зменшити потребу у боєприпасах взагалі, зменшити кількість необхідних пострілів для виконання вогневого завдання, що зберігає не тільки ресурс артилерійських систем, але й життя українських артилеристів", — наголошували аналітики Defence Express.

У випадку снарядів М864 йдеться про 72 суббоєприпаси всередині. Такі боєприпаси виробляли в США з 1987 року.

Основні характеристики кластерних артилерійських снарядів М864:

  • Довжина із підривником: 899 мм
  • Вага без підривника: 46,3 кг
  • Вміст: 72 суббоєприпаси двох типів (48 шт. M42, 24 шт. M46)
  • Дальність: 28,4 км при стрільбі з гармати з довжиною ствола до 39 калібрів.

Нагадаємо, очільник Білого дому Джо Байден заявив, що рішення надати українцям касетні боєприпаси було непростим, адже дискусії з приводу того, чи буде це безпечно для цивільного населення, ведуться не перший місяць. Україна давно зверталася до США з проханням надати такі снаряди, однак досі Білий дім вагався — зокрема і через те, що чимало союзників Вашингтона в НАТО відмовилися від цих боєприпасів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 12.07.2023 02:22