Українські військові ставитимуться із максимальною відповідальністю до використання касетних боєприпасів, оскільки такий вид зброї має потужну дію. Відомо, що США оголосили про передачу Україні касетних боєприпасів 7 липня.
Як розповіла керівниця об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі "24 каналу", такий снаряд збільшує площу ураження, відповідно це дасть більші результати бойової роботи по противнику на полі бою, у порівнянні з іншими снарядами.
"Використання касетних боєприпасів у світі тяжіє до заборони, оскільки вони мають надзвичайну дію, — отже, їх застосування має бути дуже обережним, з урахуванням норм міжнародного права. Застосовуватимемо їх саме у такому сенсі — там де є скупчення ворога та ворожої техніки, спрямовуючи виключно на позиції окупантів", — наголосила вона.
При цьому Гуменюк додала, що Україна воює з агресором, і населення Росії упʼятеро більше за наше. Тому Україні важливо мати зброю, яка допоможе вирівняти цей баланс.
За інформацією The Washington Post, йдеться насамперед про передачу артилерійських снарядів М864 для 155-мм гаубиць. Артилерію цього стандартного для країн НАТО калібру Україні надавали як США, так і інші західні країни.
Український портал Defence Express ще раніше пояснював, що американські 155-мм артснаряди DPICM з касетною бойовою частиною — "це 88 окремих субелементів, які гарантовано накривають зону діаметром 300 метрів". Завдяки цьому один такий снаряд виконує роботу десятків звичайних осколково-фугасних.
"Тобто їх використання дозволить зменшити потребу у боєприпасах взагалі, зменшити кількість необхідних пострілів для виконання вогневого завдання, що зберігає не тільки ресурс артилерійських систем, але й життя українських артилеристів", — наголошували аналітики Defence Express.
Основні характеристики кластерних артилерійських снарядів М864:
Нагадаємо, очільник Білого дому Джо Байден заявив, що рішення надати українцям касетні боєприпаси було непростим, адже дискусії з приводу того, чи буде це безпечно для цивільного населення, ведуться не перший місяць. Україна давно зверталася до США з проханням надати такі снаряди, однак досі Білий дім вагався — зокрема і через те, що чимало союзників Вашингтона в НАТО відмовилися від цих боєприпасів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими