Фото: ДПСУ

Військові встановили спеціальний прикордонний режим: що змінилось для українців

Відтепер для перебування у прикордонній смузі потрібно мати дозвіл органу Державної прикордонної служби України. Відповідні зміни уряд вніс у чинну постанову від 27 липня 1998 р. № 1147 "Про прикордонний режим".

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

Що передбачають зміни

  • громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу
  • обмеження у вільному в'їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі — ділянці місцевості завширшки п'ять кілометрів від лінії держкордону
  • отримання дозволу особами, які планують здійснювати в’їзд, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, у відповідного органу ДПСУ, який безпосередньо виконує завдання у визначеній зоні відповідальності. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

У ДПСУ також повідомили, що встановлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми.

Вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь — шириною до двох кілометрів, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Раніше повідомлялось, що на найнебезпечніших напрямках Чернігівської області обладнають рубежі та позиції першої та другої смуг оборони.

Нагадаємо, 13 грудня прикордонники на Сумщині виявили декілька осіб ворожої диверсійно-розвідувальної групи, які рухалися з території Росії. В результаті бою окупанти відійшли, але зазнали втрат.

Додамо, у листопаді російські диверсанти намагалися прорвати кордон на Півночі України. За словами речника об’єднаного прес-центру Сил оборони Північного напрямку Юрія Повха, іноді ворожі диверсанти намагаються проникнути групами з чотирьох-п’яти осіб, іноді ж — від 10 до 16. Цілі, відповідно, мають різні: спроба прориву до об'єкта критичної інфраструктури або ж з метою тероризування цивільних.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 15.12.2023 19:41