Фото: Pixabay

Вік Всесвіту може бути вдвічі більшим за офіційні теорії, — вчені

Канадські вчені провели дослідження і зробили висновок про те, що наш Всесвіт може бути вдвічі старшим, ніж всі вважали.

Про це повідомляє Science Alert. За словами професора фізики факультету природничих наук в Університеті Оттави Раджендри Гупти, відставній космологічній теорії необхідно дати другий шанс для пояснення аномалій у нашому Всесвіті.

Поєднавши наявну теорію розширення Всесвіту з гіпотезою "втомленого світла", науковець виявив, що Великий вибух міг відбутися 26,7 мільярда років тому. А це вдвічі більше, ніж передбачають сучасні моделі. Ці додаткові роки можуть пояснити, чому найвіддаленіші спостережувані галактики виглядають напрочуд зрілими для зоряних об’єктів, які мали б існувати лише пів мільярда років.

"Оцінка віку Всесвіту не схожа на вгадування дня народження дитини на основі її зросту. Об'єкти вдалині — в усіх напрямках — виглядають трохи червонішими, ніж ми могли очікувати від їх фірмових візерунків світла. Найбільш вірогідне пояснення полягає в тому, що простір розширюється, розтягуючи ці світлові хвилі на частини, як витягнуту пружину", — наголосив дослідник.

За словами вчених з Університету Оттави, світлу потрібен час для подорожі, червоне світло є старішим світлом, яке було відтягнуто на більшу відстань. Найімовірніше пояснення полягає в тому, що простір розширюється, розтягуючи ці світлові хвилі, як витягнуту пружину.

Користуючись даними про розширення світла, можна розрахувати зворотний процес, щоб визначити, коли Всесвіт був компактним й кипів від концентрованої енергії. Однак це не єдина спроба пояснити, чому світло вдалині виглядає червонішим.

Як зазначив науковець у своїй нещодавно опублікованій пропозиції, це не означає, що ці дві концепції є взаємозаперечними. Поєднання може навіть допомогти зрозуміти, чому найдавнішим квазарам і галактикам видається мільярди років.

Гібридна гіпотеза Гупти припускає, що Всесвіт дійсно такий великий, як ми звикли думати. Він розповідає про дві моделі Всесвіту, що розширюються: одна базується на стандартних припущеннях про рівність і площинність космосу, а друга вносить деякі зміни, пов’язані з так званою константою зв’язку.

"Наша нещодавно розроблена модель розтягує час формування галактики на кілька мільярдів років, роблячи вік Всесвіту 26,7 мільярда років, а не 13,7, як передбачалося раніше", — заявляє науковець.

Нагадаємо, нещодавно на Сонці стався потужний спалах. Він потрапив у верхню атмосферу Землі й призвів до сильного відключення радіозв'язку на заході Сполучених Штатів Америки та в Тихому океані.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології і наука, 07.08.2023 05:19