Виставка "Ріка кричала, вила, як поранений звір" відбудеться в Берліні

24 КВІТНЯ 2024 12:41

3 травня в галереї Kunstraum Kreuzberg/Bethanien у Берліні відбудеться відкриття виставки "Ріка кричала, вила, як поранений звір".

6 червня 2023 року російські війська підірвали греблю водосховища Каховської ГЕС, затопивши десятки сіл та три природні заповідники українського степу. 22 березня 2024 року під час чергового обстрілу України російські ракети влучили в Дніпровську ГЕС, спричинивши забруднення Дніпра і пошкодивши дамбу станції (вперше з часів Другої світової війни). Лиш ці два з безлічі епізодів трагічної ситуації, у якій опинилися Україна та Європа, змушують нас повернутися до історії виникнення сучасної енергетичної інфраструктури, її зв’язку з екологічними злочинами й тоталітарними режимами минулого.

Ріка кричала, вила, як поранений звір

На прикладі будівництва каскаду ГЕС на Дніпрі та його кінематографічної репрезентації ми дивимося на темний бік радянської модернізації з її наративом "підкорення" природи, що знаходить продовження в сучасній російській колоніальній ідеології.

Ріка кричала, вила, як поранений звір виставка

Програма відкриття:

  • п'ятниця, 3 травня 2024, 17:00–23:00
  • субота, 4 травня 2024, 17:00
  • показ фільму "Поема про море" Юлії Солнцевої (1958, 115’) зі вступним коментарем кінознавиці Довженко-Центру Альони Пензій
  • неділя, 5 травня 2024, 17:00

Лекція Єлизавети Євсеєвoї "Нова Каховка — місто мрії Довженка. Як кінорежисер будував місто".

Проект створено у співпраці між Центром візуальної культури / Київською бієнале та Національним центром Олександра Довженка в рамках Київської переніале в Берліні за підтримки Teiger Foundation.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 24.04.2024 12:41