З 1 вересня 2023 року Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Тому у 2024 році віряни святкуватимуть Водохреще (Хрещення Господнє або свято Йордана) 6 січня, а напередодні зберуться на Святвечір.
TrueUА розповідає про те, коли ж потрібно святити воду у 2024 році.
За традицією, на Водохреще люди йдуть до церкви освячувати воду, адже вважається, що вона має цілющі властивості. До прикладу, священнослужителі занурюють у воду хрест, освячуючи її. Вважається, що після цього вода стає святою та отримує особливу духовну силу. Також багато людей занурюються в ополонку, але робити це можна у спеціально відведених місцях.
У п'ятницю, 5 січня, за новим церковним календарем православні відзначають Навечір'я Хрещення Господнього або Богоявлення. У народному календарі — Водохресний святвечір, Голодна кутя. У вечір цього дня після літургії, яка зазвичай закінчується о 19:00, можна святити воду. Вважається, що вода, освячена в цей час, має найпотужнішу енергетику.
Також воду святять на саме Водохреще, 6 січня 2024 року. Якщо говорити про традиційне освячення води в річках та озерах, його зазвичай проводять на свято Йордану. Люди можуть набирати воду з освячених ополонок, а також у них купатися.
За традицією, освячену воду потрібно зберігати у скляній тарі впродовж року, бажано біля ікон. Вважають, що вода, яка зберігається понад рік, втрачає свої цілющі властивості. Церковнослужителі радять пити воду натщесерце і не використовувати для побутових потреб.
Нагадаємо, у п'ятницю, 5 січня, у світі святкують Міжнародний розвантажувальний день. Привітання з іменинами сьогодні приймають Григорій, Йосип, Лук'ян, Матвій, Роман, Сергій, Фома, Аполлінарія, Євгенія, Тетяна.