Володимир Кістіон: зекономлено 2,7 млн. тонн вугілля антрацитової групи

04 СЕРПНЯ 2017 09:15

Завдяки тимчасовим надзвичайним заходам в енергетиці з 17 лютого до 17 липня 2017 року зекономлено близько 2,7 млн. тонн вугілля марки «А». Про це в ході наради з врегулювання проблемних питань в єдиній енергетичній системі України повідомив Віце-прем’єр-міністр України Володимир КІСТІОН, інформує TrueUA.

За його словами, цього вдалося досягнути, збільшивши навантаження на гідроенергетику, атомні станції та ТЕС, які працюють на газовій групі вугілля.

«На сьогодні запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять 2 млн 344 тис. тонн,  у тому числі газової групи – 1 млн 477 тис. тонн, антрацитової групи – 867 тис. тонн. Підготовка до зими йде за планом. Вугілля накопичено вдосталь, тому потреби в продовженні надзвичайних заходів в енергетиці наразі немає», – сказав В. КІСТІОН.

Віце-прем’єр пояснює, що скорочення запасів вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ в липні прогнозоване, оскільки протягом двох місяців літа – у липні і серпні – відбувається плановий ремонт максимальної кількості блоків атомних станцій з метою їх належної підготовки до роботи в зимовий період, коли навантаження на енергосистему є найбільшим. Водночас, вугілля марки «А» продовжує накопичуватися.

 «Літо – це другий піковий період, коли українська енергосистема повинна працювати під нашим пильним оком. Наразі все йде за планом не лише у напрямку накопичення вугілля, а й у виробництві електроенергії», – повідомив В.КІСТІОН.

І додав: за липень виробіток генеруючих компаній склав 11,7 млрд.кВтг на 519 млн.кВтг (4,3%) менше планових показників, що свідчить про досить коректне та чітке планування роботи енергосистеми України. При цьому варто відзначити роботу АЕС, які виробили на 294 млн. кВтг. (4,7%) більше планових показників.

Економіка, 04.08.2017 09:15