Фото: euronews.com

Вступ України до ЄС: єврокомісар пояснив, що гальмує процес інтеграції України

Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Олівер Варгеї заявив, що війна залишається головною перешкодою, яка гальмує вступ України до ЄС.

Про це повідомляє "Укрінформ".

"Найбільшою перешкодою є війна, війна сама по собі. Вона атакує людей, вона є атакою на економіку й інфраструктуру, вона є атакою проти самого існування країни. Тож, коли ця війна завершиться, безумовно, всі процеси підготовки до членства будуть прискорені", — зазначив єврокомісар.

Він зауважив, що існує чітка пропозиція з боку Європейського Союзу для України стати членом, тепер лідери ЄС повинні вирішити, чи можливо під час війни виконати всі критерії, необхідні для членства. Також Варгеї наголосив, що хоч війна і не завадила Україні стати країною-кандидатом, але процедура перетворення на країну-члена є набагато складнішою та тривалішою.

"Йдеться про референдуми, про парламентські ратифікації, про розроблення угоди... Коли цей процес завершиться, будемо сподіватися, війна вже закінчиться. Тому що вона має закінчитися якнайшвидше", — додав Олівер Варгеї.

Наступним кроком для України є початок переговорів щодо членства, але це, за словами єврокомісара, є найпростішою частиною шляху.

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС. Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7. 7. Впровадження закону про олігархів.
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що повноправним членом Європейського Союзу Україна зможе стати не раніше, ніж за шість років. Тобто аж у 2029 році.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 22.06.2023 23:58