У четвер, 21 листопада, християни відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці — одне з дванадцяти найважливіших свят Православної церкви України. В народі його ще називають Третьою Пречистою.
TrueUA розповідає детальніше про це церковне свято та яких традицій дотримуються християни у цей день.
Святе Євангеліє нічого не говорить про подію Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це свято, як і свято Різдва й Успіння Божої Матері, засновано на традиціях церкви й на апокрифічних книгах, передусім Протоєвангелії Якова і Євангелії Матея (Матвія) "Про Різдво Пречистої Діви Марії". З цих джерел відомо, що батьки Пречистої Діви Марії святі Яким і Анна бувши бездітними, дали обіцянку, якщо в них народиться дитина, то віддадуть її на службу Богу у Єрусалимський храм. Господь Бог вислухав їхні молитви та дав їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели дівчинку до храму і віддали в руки первосвященника Захарія, батька святого Івана Предтечі. Тут Пресвята Богородиця перебувала тривалий час аж до заручин зі святим Йосифом.
Фото: ПЦУ
У цей день заведено ходити до церкви та молитися. Адже Богородиця уособлює спокій і гармонію та вважається берегинею сімейного вогнища. У неї просять здоров'я для дітей, батьків, родичів, міцної родини. Вагітні жінки просять про вдалі пологи, а ті, хто лише планує стати матерями — молиться про дарунок нового життя.
Також у свято накривають стіл, але оскільки в цей час триває Різдвяний піст, то подію потрібно відзначати скромно і з пісними стравами. Щоправда, у це свято дозволяється поставити на стіл рибу, страви з рослинною олією і трохи вина. Важливо цей день проводити у колі рідних та близьких.
Нагадаємо, раніше TrueUA розповідав, коли у 2024 році розпочався Різдвяний піст та якого харчування варто дотримуватися у цей період. Детальніше — у нашому матеріалі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими