1 096 день війни
Особовий склад
867 180
Танки
10 168
Артилерія
23 582
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 081
Крилаті ракети
3 064
Гелікоптери
331
БпЛА
26 428
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,56
41,33
43,52
43,3
Виграє тільки Путін: Шольц пояснив, чому Німеччина не підтримає нав'язаний Україні мир
Олаф Шольц. Фото: Getty Images / Global Images Ukraine

"Виграє тільки Путін": Шольц пояснив, чому Німеччина не підтримає нав'язаний Україні мир

Німеччина не буде підтримувати мирну угоду, яку нав'яжуть Києву. Від неї виграє лише глава Кремля Володимир Путін.

Таку заяву під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки зробив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

За словами політика, трансатлантичну спільноту завжди об'єднував захист свободи та демократії. Тому країни Заходу стоять на боці України, яку атакує Російська Федерація.

"Тому я дуже радий, що уряд США підтвердив нашу спільну мету — зберегти суверенну незалежність України. Ця незалежність має бути відображена в переговорах", — наголосив Шольц.

Німецький канцлер заявив, що всі погоджуються з тезою, що війна РФ проти України має закінчитися якомога швидше. І в майбутньому, хто намагатиметься силою пересунути кордони, — підіймає сокиру над мирним порядком. Шольц наголосив, що кордони не мають змінюватися силою.

"Перемога Росії та розпад України — не приведуть до миру і порядку в Європі. Ми ніколи не підтримаємо нав'язаний Україні мир. Ми також не погодимося на будь-яке рішення, яке розділяє європейську та американську безпеку. Від цього виграє тільки Путін", — заявив Олаф Шольц.

Також політик запевнив, що Берлін здатен й надалі надавати Києву допомогу.

Шольц акцентував на тому факту, що глава Кремля Володимир Путін не досяг поставлених цілей в Україні за допомогою війни. Під час російської агресії до НАТО вступили нові країни, а в Україні не був створений проросійський режим. При цьому, армія України налічує близько один мільйон осіб.

"Але які гарантії ми можемо отримати від Росії, що напад не повториться. Ця гарантія — сильна армія України, яка перевищувала б їхню економічну міць і змогла б вистояти в повоєнний час. Тож це завдання, яке буде покладено на партнерів України", — резюмував Олаф Шольц.

За даними The Associated Press, група європейських країн, дедалі більше стурбованих тим, що пріоритети безпеки США спрямовані на інші напрямки, потай працює над планом відправлення військ в Україну, щоб допомогти забезпечити будь-яку майбутню мирну угоду з Росією.

Раніше повідомлялось, що країни Європейського союзу можуть відправити в Україну до 25 тисяч солдатів у межах миротворчої місії. Проте, за оцінками експертів, для її успішної реалізації необхідно близько 120 тисяч військових.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що для підтримки перемир'я із країною-агресоркою Росією нашій державі знадобиться 100 тисяч миротворців. Проте, перш за все, Україна повинна мати надійні гарантії безпеки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама