Президент США Дональд Трамп прагне уникнути повторення такої ситуації в Україні, як це колись сталось під час війни в Афганістані, де Америка могла б зменшити свою підтримку. Такий сценарій може призвести до катастрофічних геополітичних наслідків.
Про це йдеться в матеріалі газети The Wall Street Journal.
"Універсальна стратегія Трампа, коли він розчарований, — це "око за око". Вона задовольняє його потребу постійно домінувати в новинах. Базікання Трампа, який звинувачував Україну в тому, що вона не веде переговори, переросло в те, що він явно не мав на увазі, але тепер його команда мусить підтримувати, що Україна винна у війні", — наголошує видання.
Критики Дональда Трампа переконані, що його політика щодо Києва та Північноатлантичного альянсу сприяла посиленню позицій Москви, зокрема через його скандальні заяви щодо НАТО.
Журналісти зазначають, що Трампу може бути байдуже до України (жоден президент за 35 років не хотів, щоб США були військовим гарантом України, — ред.), але для нього важливо, щоб не відбулось повторення ситуації як в Афганістані.
"Трамп, як правило, починає свої образливі нападки прямо пропорційно до того, наскільки обмеженим він себе почуває. Саме так він має почуватися зараз. Україна має важелі впливу на нього. Так само як і Європа. Путіну буде нелегко. Спадщина Байдена, яку отримав Трамп, означає, що йому, можливо, все ж доведеться втрутитися на боці України. Не дивно, що він незадоволений", — пише колумніст видання.
Як зауважує WSJ, у більшості випадків Дональд Трамп гучно й образливо висловлюється, а потім йде шляхом найменшого опору.
"Він хоче перемогти, і йому байдуже, яким чином. Очевидно, що Сполученим Штатам доведеться пережити багато потрясінь", — резюмує газета.
Як відомо, 18 лютого в Саудівській Аравії відбулася зустріч топ-посадовців Російської Федерації та США. Вона минула без участі України та Європи.
Ще 22 лютого повідомлялось, що упродовж наступних двох тижнів делегації Сполучених Штатів Америки та Росії проведуть іще одну зустріч. Вони планують обговорити питання двосторонніх відносин і "усунути подразники" в них.
Нагадаємо, лідер США Дональд Трамп нещодавно наголосив, що санкції з Російської Федерації поки що не зніматимуть. Це питання перенесуть на пізніші терміни.
Своєю чергою глава російського міністерства закордонних справ Сергій Лавров заявив, що зустріч представників Росії та США щодо роботи посольств відбудеться 27 лютого у Стамбулі. Водночас Росія не згодна на завершення війни по лінії фронту.