Російські окупанти затоплюють пороми, щоб захистити незаконно збудований Керченський міст від руйнування. Планується затопити щонайменше шість плавзасобів.
Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
"У районі Керченської протоки, поблизу незаконного моста між Росією та тимчасово окупованим Кримом, російські загарбники проводять підготовчі роботи для затоплення другого порому", — йдеться у повідомленні.
За даними ГУР, окупанти планують затопити щонайменше шість поромів з метою створення захисної смуги перед Керченським мостом. Між затопленими поромами росіяни хочуть встановити бонові загородження. У такий спосіб ворог прагне захистити Керченський міст від ураження.
Розвідники також наголосили, що періодичні успішні атаки Сил безпеки та оборони України по цій законній військовій цілі призвели до серйозних пошкоджень конструкції мосту, зокрема його автомобільного та залізничного полотен.
"Нещодавні удари по Керченському мосту вкотре погіршили ситуацію для угруповання військ противника на півдні України та викликали істеричну реакцію воєнно-політичного керівництва Московії. У Кремлі вимагали будь-що убезпечити об’єкт, який є критично важливим для воєнної логістики російської окупаційної армії. Нехитра міра захисту дев'ятнадцяти кілометрового мосту у вигляді затоплення поромів свідчить про гарячковість рішень ворога та інтелектуальну кризу всередині військово-політичного керівництва терористичної Росії", — зауважили у ГУР.
Керченський міст — незаконно збудований транспортний перехід через Керченську протоку, що складається з двох розташованих поруч мостів — залізничного й автомобільного, які сполучають Керченський і Таманський півострови через острів Тузлу й Тузлинську косу. Є найдовшим з коли-небудь побудованих Росією мостів.
Міст поєднує тимчасово окупований український півострів Крим з Росією. Автодорожній міст є частиною дороги А-290 (Керч — Новоросійськ). Автомобільну частину відкрито 15 травня 2018 року, залізничний — 25 грудня 2019 року для пасажирського транспорту і 30 червня 2020 року для вантажного.
Зазначимо, що 8 жовтня 2022 року спалахнула пожежа на залізничній гілці Керченського мосту. Окупанти спершу говорили, що там зайнялася цистерна з паливом на товарному поїзді, пізніше заявили про підрив начиненої вибухівкою вантажівки на дорозі, а загалом запевнили, що "все під контролем". Ремонт мосту тривав понад рік.
У ніч проти 17 липня на Кримському мосту пролунали вибухи вдруге від початку повномасштабного вторгнення Росії, після чого весь рух по ньому було зупинено. Росіяни визнають, що не зможуть відновити його до кінця 2023 року.
Нагадаємо, екс-командувач військ США в Європі, генерал у відставці Бен Ходжес вважає, що Україна може звільнити тимчасово окупований Крим вже влітку 2023 року. Однак для цього потрібно, щоб західні партнери продовжили надавати їй допомогу та зберегли санкції проти Росії.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими