1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Як українці оцінюють вимоги Росії для припинення вогню: результати опитування
Фото: lrt.lt.

Як українці оцінюють вимоги Росії для припинення вогню: результати опитування

На сьогодні значна частина українців позитивно сприймають пропозицію щодо 30-денного тимчасового перемир’я, проте вони категорично не погоджуються із вимогами країни-агресорки для припинення вогню.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке було проведене 12-22 березня.

Відтак, 77% українців позитивно відгукнулися про ініціативу тимчасового перемир’я, водночас 12% вважають, що це спроба розблокувати військову допомогу, в 18% вбачають у такій ідеї крок до завершення війни на прийнятних для України умовах. Категорично проти перемир'я виступили 7% опитаних громадян.

Натомість 79% українців вважає категорично неприйнятними вимоги Кремля для припинення вогню. Ще 16% респондентів готові прийняти ці умови, а для 14% це є важким варіантом. Як зауважили у КМІС, абсолютна більшість у всіх регіонах України відкидають вимоги Путіна (80-81% на Заході, у Центрі й на Півдні та 64% на Сході).

Крім того, 62% українців заявили, що вони категорично не підтримають тимчасове перемир'я з РФ, якщо воно не буде супроводжуватися жодними гарантіями безпеки.

"Якщо ж Україна отримає принаймні певні гарантії безпеки, то більше як половина українців (хоча і неохоче) підтримають припинення вогню. При цьому різниця між різними варіантами гарантій (з точки зору підтримки від української громадськості) — доволі незначна", — зазначають у КМІС.

 Як українці оцінюють вимоги Росії для припинення вогню

Зокрема, серед гарантій безпеки респонденти виокремили: розміщенням західних миротворців — 60%, членство в НАТО — 58%, посилення підтримки Сил оборони України — 56%.

"Українці справді демонструють щире прагнення миру і залишаються гнучкими до обговорення навіть болісних компромісів, таких як відкладення звільнення на пізніше окремих окупованих територій. Однак водночас серед українців є однозначний консенсус проти миру на будь-яких умовах (і, звісно, проти капітуляції)", — заявив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати дослідження.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що більшість українців, а саме 62%, позитивно оцінюють Революцію Гідності. Вони вважають, що події 2013-2014 років дали новий імпульс розвитку країни.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама