1 190 день війни
Особовий склад
983 890
Танки
10 864
Артилерія
28 355
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 171
Крилаті ракети
3 256
Гелікоптери
336
БпЛА
37 918
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Як захистити свої заощадження від інфляції: стратегія НБУ
Джерело: Landlord.ua

Як захистити свої заощадження від інфляції: стратегія НБУ

Для багатьох українців питання "як зберегти гроші" останнім часом стає все актуальнішим, адже інфляція, яка у 2025 році очікувано зростала, поступово зменшує купівельну спроможність заощаджень. 

У прес-службі Національного банку України розповіли про стратегію, яка допоможе захистити свої фінанси від впливу інфляції.

"Упродовж останнього року інфляція зростала, тому НБУ доклав зусиль для забезпечення належного захисту гривневих заощаджень у гривні від інфляційного знецінення", — зазначили в регуляторі.

НБУ в кілька кроків підвищив облікову ставку до 15,5% і посилив стимули для банків залучати строкові вклади в національній валюті. 

"Це спонукало банки активніше боротися за вкладників і підвищувати ставки за гривневими депозитами", — пояснили в НБУ.

Наразі чимало банків пропонують строкові вклади з дохідністю 15% річних у гривні й більше (до оподаткування доходів). Привабливими є також вкладення в гривневі державні облігації (ОВДП). Наприклад, папери з погашенням через один рік мають дохідність близько 16%.

Що буде з інфляцією

НБУ прогнозує, що інфляція знизиться до однознакового рівня наприкінці року й продовжить сповільнюватися у 2026 році. Отже, заощадження у гривневих депозитах і ОВДП мають забезпечити належний захист коштів громадян від інфляційного знецінення.

"Статистика свідчить, що вкладення українців у гривневі строкові депозити й ОВДП упродовж останніх місяців зростали. Це, зокрема, сприяло зменшенню попиту на іноземну валюту та зниженню тиску на міжнародні резерви НБУ", — поінформували в прес-службі.

НБУ й надалі пильнуватиме за тим, щоб гривневі заощадження залишалися привабливими для вкладників. У регулятор вважають, що така тенденція дозволить підтримувати стійку ситуацію на валютному ринку та сприятиме сповільненню інфляції.

Варто зауважити, що в Україні базова інфляція у квітні 2025 року порівняно із попереднім місяцем прискорилася до 0,7%, за рік у цілому — до 15,1%. Така статистика призвела до того, що ціни на продукти та деякі послуги зросли.

Нагадаємо, раніше економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ в інтерв'ю TrueUA пояснив, чому відбулися курсові "гойдалки" останніх місяців і яку валюту зараз варто зберігати.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама