Фото: Слово і діло

Як збирати мед на замінованих полях: Україна розробляє креативний проект

Україна спільно з міжнародними союзниками розробляє програму для розмінування української землі. Цьому сприятиме проект "Мед мінних полів", який передбачає збір коштів на нагальну проблему сьогодення.

Про спільний проект Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel інформує прес-служба зовнішньополітичного відомства.

Україна — одна з найбільш замінованих країн світу

За даними Міністерства внутрішніх справ, йдеться про замінування 30% території, понад 174 тисяч квадратних кілометрів, що включає як приватні території, так і критичну інфраструктуру, водойми, ліси та поля. Світова спільнота досі прораховує, скільки років та мільярдів доларів необхідно витратити, щоб розмінувати ці території. А допоки це не відбудеться, тисячі гектарів землі є небезпечними для людей та непридатними для сільського господарства.

Площа замінованих полів наразі сягнула вісім мільйонів гектарів, з яких шість мільйонів — розміщуються на окупованих територіях, два мільйони — на звільнених.

"Мед мінних полів": суть проекту

Щоб уникнути контакту з мінами, дрони засівають заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни.

"Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі", — йдеться в повідомленні МЗС.

Зазначається, що цей проект дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення.

"Воєнна дипломатія використовує кожну можливість для досягнення результату. Всі креативні та технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін та боєприпасів", — заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Для проекту розробили спеціальний дизайн вуликів у форматі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.

Цього року автори проєкту провели необхідні консультації з агрономами і підготовчі роботи з дронами, а також здійснили тестовий засів поля. Також запущено сайт для попереднього замовлення меду. А вже навесні 2024 року проект стартує на повну потужність.

Згідно з наявною інформацією, до проекту долучились: Міністерство закордонних справ України та найпотужніша агропромислова компанія України Kernel. Консультують та допомагають — Dronarium Україна та Спілка пасічників України.

Яка площа України небезпечна через міни та боєприпаси

Президент Володимир Зеленський в середині серпня повідомляв, що 174 тисячі квадратних кілометрів території України потенційно небезпечні через міни та боєприпаси. Деякі аналітики називають Україну найбільш замінованою країною у світі.

За словами глави держави, Україна потребує техніки для розмінування від партнерів. На його думку, важливо також створити виробничу базу в державі для очищення землі від російських мін за роки, а не десятиліття.

У зв'язку з замінуванням, зокрема в Херсонській, Харківській та Чернігівській областях, трапляються випадки підриву на боєприпасах, залишених російськими окупантами. Зокрема, на початку вересня на деокупованій території Херсонщини на російській міні підірвалися троє вибухотехніків. Це сапери організації The HALO Trust, яка займається гуманітарним розмінуванням області.

Нагадаємо, станом на кінець вересня від вибухонебезпечних предметів з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації постраждали 780 осіб. Серед загиблих також є діти.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Війна, 12.10.2023 09:35