Фото ілюстративне. Джерело: armyinform.com.ua
На думку громадян Російської Федерації, обраний президент має насамперед зосередитися на розв'язанні фінансових проблем населення. Водночас за довічне президентство російського диктатора Володимира Путіна готові проголосувати 43% опитаних.
Про це йдеться у соціологічному дослідженні Інституту конфліктології та аналізу Росії (ІКАР).
Про це йдеться у загальноросійському соціологічному дослідженні, яке було присвячене настроям росіян напередодні президентських виборів і проводилось у період з 20 січня по 3 лютого 2024 року.
При цьому застосовувалась методика опитування — CATI (Computer Assisted Telephone Interview), а саме телефонне опитування за інтерактивною структурованою анкетою за допомогою спеціального програмного забезпечення для соціологічних опитувань. Усього було опитано 1600 респондентів, а статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,5%.
Основні результати опитування:
- Абсолютна більшість (80%) росіян не бачить ніякої інтриги в нинішній президентській кампанії. Половина громадян РФ не слідкує за її перебігом або робить це вкрай рідко. Лише чверть росіян заявили, що активно стежать за перебігом президентських перегонів. Старше покоління заявило, що активно стежить за передвиборчим процесом удвічі частіше (39%) за молодь та представників середнього покоління.
- Двома основними рисами кандидата у президенти росіяни називають вміння ухвалювати важкі рішення (54%) та досвід державного управління (53%). До найважливіших п'яти рис також входять патріотизм (46%), моральність (39%) та вік від 40 років (33%). Важливо зазначити, що різні покоління не мають значних розбіжностей щодо основних рис, якими має володіти кандидат у президенти.
- Основними пріоритетами на 2024 рік для обраного президента має стати розв'язання фінансових проблем та поліпшення економіки. Чотири з найбільш згадуваних пріоритетів належать саме до цих сфер: поліпшення фінансового стану росіян (31%), соціальна політика, яка полягає у достойних зарплатнях, пенсіях та соціальних виплатах (14%), економіка загалом (14%), а також поліпшення та здешевлення медичних послуг (13%). Успішне завершення "Спеціальної військової операції" з 11% згадок займає лише п’яту сходинку. Проте навіть тут ділить його з іншим дотичним до фінансового становища питанням — поліпшення добробуту народу, яке також набирає 11%.
- Через це три чверті опитаних (74%) вважають, що новообраний президент не може виправдати мандатом довіри та суттєво підвищити податки за перші пів року свого терміну, так само як і відпустити інфляцію та курс рубля (51%). Водночас вони (63%) також не вірять в те, що він в перші шість місяців після обрання завершить "СВО" без будь-яких попередніх умов.
- Більшість росіян (67%) не вірять в існування двійників Володимира Путіна, які підміняють його під час публічних заходів. Водночас 27% відповіли, що вірять в їхнє існування.
- Більшість респондентів (69%) переконані, що їхній країні потрібні та президентські, і парламентські вибори. При цьому 12% стверджують, що не потрібні жодні вибори. Ще 11% виступають за проведення лише президентських виборів і 5% за проведення парламентських виборів. Найбільша частка тих, хто вважає за необхідне проводити всі види виборів, серед молоді до 30 років — 79%.
- 43% росіян стверджують про готовність проголосувати за довічне президентство Володимира Путіна, якщо їхній країні буде проводитися відповідний референдум. Натомість 51% проголосували б проти. Різні покоління росіян не демонструють вагомих розбіжностей щодо підтримки довічної каденції чинного президента.
Нагадаємо, окупаційна влада областей України, які тимчасово перебувають під контролем Росії, "проводить" так звані "президентські вибори" в різні терміни. При цьому мало хто знає, де розташовані "виборчі дільниці".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими