Кримський міст Фото: en.wikipedia.org/wiki/Crimean_Bridge

Які плани в України на Кримський міст: рішуча заява представника розвідки

Кримський міст є законною ціллю для української армії. За допомогою цієї споруди окупанти перекидають живу силу і техніку на тимчасово окупований півострів.

Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, пише "РБК-Україна".

"Це не міст — це незаконна споруда, яка використовується насамперед у військових цілях, для перекидання ворожих сил і засобів на тимчасово окуповану українську територію. Тому так — безумовно, це законна ціль для українських Сил безпеки й оборони. Він там просто зайвий. Це вже просто сакраментальна фраза генерала Буданова і можна її тільки повторити", — зауважив Юсов.

Представник розвідки також наголосив, що для забезпечення своїх військ окупанти використовують не лише Кримський міст. Для цього слугує й сухопутний коридор через південні окуповані території.

"Все не може йти через міст. Воно розділене на окремі зони. Здебільшого до окупованих територій Півдня України все рухається через Крим. Так званий сухопутний коридор теж існує. Його теж використовують, але насамперед постачання йде з окупованого Криму", — додав Андрій Юсов.

Атаки на Кримський міст

8 жовтня 2022 року на залізничній гілці Керченського мосту спалахнула пожежа. Окупанти спершу говорили, що там зайнялася цистерна з паливом на товарному поїзді, пізніше заявили про підрив начиненої вибухівкою вантажівки на дорозі, а загалом запевнили, що "все під контролем". Ремонт мосту тривав понад рік.

У ніч проти 17 липня на Кримському мосту вдруге від початку повномасштабного вторгнення Росії пролунали вибухи, після чого весь рух по ньому було зупинено. Росіяни визнали, що не зможуть відновити його до кінця 2023 року.

У одному з інтерв'ю очільник Служби безпеки України Василь Малюк розповів подробиці успішних спецоперацій з підриву Кримського мосту. За його словами, під час першої спецоперації було використано вантажівку з 21 тонною вибухівки. Її загорнули у плівку такої товщини, щоб сканери у пунктах пропуску не помітили. Малюк зазначив, що рулони плівки офіційно перевозила російська вантажівка. СБУ вдалося "обійти" спеціальні глушилки на Кримському мосту, які збивають GPS-координати.

В організації другої атаки на Кримський міст в липні 2023 року, за даними Малюка, велику роль відіграв офіцер з позивним "Хантер". Він доклав багато зусиль для створення морських дронів. З їхньою допомогою і підірвали Кримський міст. Кількість вибухівки на дронах довели до 850 кілограмів гексогену.

Керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявила, що Кримський міст не витримує великі навантаження, тому окупаційна влада тимчасово захопленого півострова змушена часто перекривати по ньому рух. Його конструкції є ненадійними через постійні атаки з боку України.

Нагадаємо, що російські загарбники змінили тактику охорони Кримського мосту. Це сталося через регулярні атаки морських дронів. До катерів і кораблів прикордонної служби ФСБ іноді долучають військові судна, наприклад, сторожовий корабель "Питлівий".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 03.11.2023 12:33