1 058 день війни
Особовий склад
814 150
Танки
9 791
Артилерія
22 015
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 046
Крилаті ракети
3 049
Гелікоптери
331
БПЛА
22 503
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,27
42,2
43,13
43,28
Які ризики існують для України у випадку відходу ЗСУ з Курської області: роз'яснення Washington Post
Фото: Генштаб ЗСУ

Які ризики існують для України у випадку відходу ЗСУ з Курської області: роз'яснення Washington Post

Якщо українські підрозділи відступлять з Курської області, то російська армія розпочне звідти наступ на Україну. Йдеться про угрупування з 60 тисяч окупаційних військ.

Про це повідомляє Washington Post.

Як зазначає видання, за дев'ять днів до інавгурації обраного президента Дональда Трампа Росія та Україна ведуть напружену боротьбу за контроль над ділянкою Курської області Росії, яка, як очікується, стане ключовим пунктом переговорів на мирних перемовинах, які Трамп пообіцяв провести.

Українські війська розпочали контратаку в регіоні минулими вихідними, намагаючись повернути частину території, яку вони спочатку захопили минулого літа, а потім втратили, — при цьому глава адміністрації президента Володимира Зеленського хвалився в соціальних мережах, що Росія "отримує те, що заслуговує". 

Напад стався після того, як минулого місяця Росія почала відправляти тисячі північнокорейських солдатів у бій у Курську, використовуючи їх у тому, що українські війська описують як хвилі "гарматного м'яса". Але майже через тиждень після початку нової операції в Курську, схоже, досягнуто невеликого прогресу, оскільки Україна досягла вельми скромних успіхів у деяких областях, але Росія впевнено просувалася лівим флангом і брала полонених. Україна утримувала плацдарм у регіоні із серпня, але постійно втрачала територію, оскільки Росія, маючи намір повернути її, зосередила там інтенсивну вогневу міць.

Не припинювана увага України до Курська показує, наскільки важливо, на думку Києва, утримувати територію, особливо з урахуванням того, що майбутнє прибуття Трампа може посилити тиск на обидві сторони, щоб вони сіли за стіл переговорів. Українські чиновники також попередили, що якщо їхні війська відступлять через кордон, 60 тисяч солдатів, яких, за словами Києва, розмістила Росія, підуть за ними в Україну і займуть ще більше території. 

Серпневий наступ на Курськ став єдиним явним бойовим успіхом України за останній рік, що робить його ще важливішим для України. Росія тим часом прагне повернути собі територію, але все ще зберігає більшу частину своєї військової могутності на сході України, де російські війська заявили, що захопили українське місто Курахове цього тижня. Українські офіційні особи спростували ці повідомлення й описали битву як таку, що триває. 

У міру наближення інавгурації Трампа у Москви, яка має перевагу в людських ресурсах і силах, менше причин, ніж Україна, розглядати його вступ на посаду як моментальний переломний момент.

Нагадаємо, У понеділок, 6 січня, минуло рівно п’ять місяців від початку операції Збройних сил України у Курській області. За цей час рашисти втрати понад 38 тисяч особового складу.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю американському подкастеру Лексу Фрідману, що Північна Корея вже відправила Росії для участі у війні проти України щонайменше 12 тисяч солдатів. При цьому втрати пораненими та вбитими сягнули приблизно 3 800 північнокорейських військових.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама