Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Росія за три місяці виробляє стільки боєприпасів, скільки всі союзники протягом року. Такі результати є не прийнятними для оборонного блоку.
Про це він сказав перед зустріччю в Брюсселі, де міністри оборони країн НАТО зберуться на засідання Північноатлантичної ради, щоб обговорити збільшення оборонних витрат і посилення військового виробництва, пише "Укрінформ".
Рютте зазначив, що міністри сьогодні будуть обговорювати оборонні витрати, не лише тому, що на цьому наполягають американці, які очікують від Європи "чесний розподіл", але й тому, що загроза від Росії та інших противників зростає.
"Ми обговоримо сьогодні також промислову базу, — як виробляти більше. Це колективна проблема, починаючи від США. Ми маємо фантастичну оборонну промисловість, але не виробляємо достатньо. Росія за три місяці виробляє стільки боєприпасів, скільки всі союзники протягом року, і це не є прийнятним", — йдеться у заяві генсека НАТО.
Рютте наголосив, що до посилення виробничих потужностей Альянсу мають долучитися Туреччина, Велика Британія, Норвегія та країни Євросоюзу.
Генсек НАТО також зауважив, що пріоритетом блоку залишається захист союзників на довгі роки вперед.
"Цей Альянс є родиною, на багато поколінь вперед. Ми маємо переконатися, що маємо найкращу з можливих систему стримування, щоб боротися із будь-яким противником зараз та у майбутньому. Це означає, що ми маємо досягти доброї угоди в Україні, ми маємо наростити оборонне виробництво та витрати, — це чітка мета, яку ми маємо зараз", — додав Марк Рютте.
Нагадаємо, нещодавно генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте заявив, що у випадку російської агресії проти країн-учасниць НАТО, реакція буде нищівною для РФ.
За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни, досвід, здобутий у бойових діях проти України, Кремль планує застосувати й проти країн НАТО. І вже використовує деякі його елементи. Зокрема, Росія активно вдосконалює безпілотні літальні апарати та засоби радіоелектронної боротьби, а також новітні технологічні розробки в гібридних операціях.