Посли Євросоюзу близькі до узгодження 18-го пакета санкцій проти Росії за повномасштабне вторгнення в Україну. Він буде містити зниження "стелі" ціни на російську нафту.
Як повідомляє агентство Reuters, посилаючись на джерела в ЄС, всі елементи пакета санкцій були узгоджені, хоча одна країна-член ЄС, як і раніше, має технічні застереження щодо "стелі" цін на російську нафту.
Співрозмовники агентства очікують, що досягнення повної згоди відбудеться у понеділок, 14 липня, напередодні зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі, на якій можуть офіційно затвердити 18-й пакет санкцій проти РФ.
Reuters додає, що в ЄС також погодилися на динамічний механізм ціноутворення для обмеження цін на російську нафту. Європейська комісія запропонувала "мінливу" межу цін на російську нафту на рівні 15% нижче середньої ринкової ціни на нафту за попередні три місяці.
"Одне з джерел повідомило, що початкова ціна становитиме близько 47 доларів за барель, виходячи із середньої ціни російської нафти за останні 22 тижні мінус 15%. Далі ціна буде переглядатися на основі середньої ціни на нафту кожні шість місяців", — наголошує Reuters.
Водночас Словаччина, яка затримувала запропонований пакет, все ще очікує запевнень від Європейської Комісії щодо своїх занепокоєнь щодо планів поступового припинення постачання російського газу, але погодилася на 18-й пакет санкцій.
За даними агентства, цінове обмеження країн "Великої сімки" (G7), спрямоване на обмеження можливостей Росії фінансувати війну в Україні, було спочатку узгоджено у грудні 2022 року. Європейський Союз та Велика Британія протягом останніх двох місяців наполягали на зниженні обмеження цін на нафту країн "Великої сімки" після того, як падіння цін на нафтові ф'ючерси зробило поточний рівень у 60 доларів за барель практично неактуальним.
"Обмеження забороняє торгівлю російською сирою нафтою, що транспортується танкерами, якщо ціна, сплачена за неї, перевищувала 60 доларів за барель, а також забороняє судноплавним, страховим та перестраховим компаніям обробляти вантажі російської сирої нафти по всьому світу, якщо тільки вона не продається за ціною, нижчою за ліміт ціни", — додає Reuters.
Нагадаємо, 27 червня президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки й оборони стосовно синхронізації санкційного тиску на Росію з міжнародними партнерами. Зеленський зазначив, що Україна повинна імплементувати санкційні пакети партнерів у власній юрисдикції та реалізувати свої рішення щодо обмежень у ключових світових юрисдикціях.