ЄС посилив санкції проти Північної Кореї

17 ЖОВТНЯ 2017 10:52

У відповідь на ракетну та ядерну програму Північної Кореї Європейський Союз запровадив низку нових санкцій проти КНДР.   

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на DW.  

Обмеження, серед іншого, торкнуться інвестицій та грошових переказів до Північної Кореї.  

Через курс Пхеньяна на розвиток ракетної та ядерної програм керівники МЗС країн-членів ЄС ухвалили розширення санкцій проти КНДР. Відповідне рішення щодо запровадження низки обмежувальних заходів проти Північної Кореї ухвалили в понеділок, 16 жовтня, під час саміту керівників зовнішньополітичних відомств країн ЄС у Люксембурзі.  

Накладені санкції цілком забороняють експорт нафти та нафтопродуктів до цієї країни. Так само запровадженні обмеження передбачають сувору заборону будь-яких інвестицій в економіку КНДР.   

Санкції також обмежують грошові перекази до Північної Кореї.   

Це стосується і максимальної суми приватних переказів, яку зменшено з 15 тисяч до 5000 євро. Так само було вирішено не подовжувати видані раніше громадянам КНДР, котрі працюють у країнах-членах ЄС, дозволи на працевлаштування.   

Список фізичних та юридичних осіб, котрі підпадають під дію обмежень, розширено до 41. Санкції проти них передбачають замороження банківських рахунків і майна, а також заборону на в'їзд, зазначається в повідомленні.  

Ухвалені заходи стануть доповненням до запроваджених санкцій ООН проти Пхеньяна. У спільному рішенні Ради ЄС зазначається, що проведення північнокорейським режимом подальших ракетних та ядерних випробувань є «кричущим нехтуванням» ухвалених резолюцій Ради Безпеки ООН.  

Самі дії північнокорейського керівництва називаються «загрозою миру та стабільності» в світі.  

Також у понеділок стало відомо про запровадження Росією низки обмежень проти КНДР у відповідності до резолюцій РБ ООН.   

Обмеження торкнуться чільних посадовців, банківських установ та компаній.   

Очільник північнокорейської делегації, що перебуває із візитом у Санкт-Петербурзі, відмовився коментувати цю інформацію.  

Водночас міністри закордонних справ ЄС обговорювали у Люксембурзі і ситуацію довкола угоди з Іраном. Вони висловили стурбованість через погрози Білого дому переглянути ці домовленості.   

За словами верховного представника ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні, такі плани адміністрації президента США Дональда Трампа серйозно ускладнюють будь-які спроби домовитися з КНДР щодо призупинення її ядерної програми.  

Могеріні заявила, що сподівається побачити «сильний сигнал європейської єдності» в питанні підтримки підписаної 2015 року угоди з Іраном щодо контролю його атомної програми.

 

Світ, 17.10.2017 10:52