Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Європі доведеться суттєво наростити військові витрати після приходу Трампа, — Bloomberg

Ключовим країнам-членам Північноатлантичного альянсу доведеться збільшити військові інвестиції на 340 мільярдів доларів щорічно. Так, їх військові витрати зростуть до 720 мільярдів доларів.

Як повідомляє видання Bloomberg, під час своєї виборчої кампанії новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що послабить відносини безпеки Вашингтона з Європою.

Зокрема, під час свого першого президентського терміну Трамп погрожував вийти з військового альянсу, якщо союзники не збільшать витрати. Своєю чергою аналітики видання на чолі з Джорджем Фергюсоном наголошують, що агресія Москви вже спричинила збільшення витрат на оборону в Європі.

"Однак може знадобитися більше, щоб підтримати Україну, протистояти широко агресивній позиції Москви в регіоні та розв'язувати проблему поглиблення стратегічної конкуренції з Китаєм" — додає Фергюсон.

Водночас колишній президент Європейського центрального банку Маріо Драгі попередив про "повільну агонію" в Євросоюзі, яка нависне над блоком, якщо країни-члени не діятимуть швидко, щоб підвищити продуктивність регіону за допомогою додаткових інвестицій. За його словами, Європі потрібно буде розширити свій промисловий потенціал у сфері оборони, щоб гарантувати, що фундаментальні цінності регіону не зникнуть.

Наразі країнам Європи терміново потрібні бойові танки, артилерійські боєприпаси та бойові машини піхоти для своїх сухопутних сил, а також авіація. Від збільшення витрат на оборону у Європі "виграють" деякі компанії. Йдеться про Leonardo SpA, Airbus SE, BAE Systems Plc і Rolls Royce Holdings Plc.

"Після десятиліть недостатнього інвестування з моменту закінчення холодної війни переозброєння такого масштабу може зайняти континент понад 10 років, оскільки відставання у підрядників зростає, а ланцюги постачання аерокосмічної та оборонної промисловості вже розтягнуті", — додає видання.

Втім, оборонно-промислова база Європи, ймовірно, не зможе забезпечити все необхідне в найближчій або середньостроковій перспективі. Фергюсон зауважив, що європейцям, можливо, доведеться переглянути деякі зі своїх пріоритетів витрат, адже "загроза наразі така, що вони не можуть її ігнорувати".

Нагадаємо, напередодні колишній очільник британського уряду Борис Джонсон повідомляв, що країни Заходу повинні назвати дату приєднання України до Північноатлантичного альянсу та надати Києву кредит на кшталт ленд-лізу. За його словами, у сукупності ці заходи переконають російського диктатора Володимира Путіна в тому, що стало очевидним з моменту його вторгнення: він зробив гігантську помилку і він ніколи не підкорить український народ.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 19.11.2024 11:29