Держава систематично трансформує політику щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Ключова мета — створити умови, в яких кожна людина, яка хоче і може працювати, отримає таку можливість.
Як заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, з 1 січня 2026 року набуде чинності новий закон № 4219-IX, який передбачає нові правила працевлаштування осіб з інвалідністю.
"Наш пріоритет — не формальні звіти, а реальні зміни: забезпечити людям з інвалідністю не лише право на роботу, а й можливості та підтримку для працевлаштування", — наголосила міністерка.
Жолнович зауважила, що в Україні з близько трьох мільйонів людей з інвалідністю працевлаштовані лише 420 тисяч. Це трохи більше ніж 16%, тоді як у країнах ЄС цей показник перевищує 50%.
Закон, який набуде чинності з 1 січня 2026 року:
Роботодавець матиме вибір: або працевлаштовувати людей з інвалідністю, або сплачувати зменшений внесок до спецфонду, з якого фінансуватимуться програми підтримки працевлаштування.
Також законом передбачені:
"Людина з інвалідністю — повноправний учасник суспільства. Ми змінюємо підходи, щоб кожен мав можливість реалізувати себе й отримати гідну підтримку", — підсумувала міністерка.
Нагадаємо, в Україні з 8 травня оголошення про робочі вакансії проходять певний контроль. Ці заходи необхідні для протидії дискримінації, а також для чесної конкуренції, яка є основою сучасного ринку праці.