В Україні з 8 травня оголошення про робочі вакансії проходитимуть певний контроль. Ці заходи необхідні для протидії дискримінації, а також для чесної конкуренції, яка є основою сучасного ринку праці.
Як повідомив прес-центр Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, це передбачено законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення".
Так, повноваження відстежувати дотримання законодавства про рекламу в частині працевлаштування надано Держпродспоживслужбі. Під моніторинг потрапляють усі оголошення, які публікують роботодавці, чи рекрутингові агентства.
Основну увагу при перевірці оголошень приділятимуть двом факторам:
"Роботодавцям варто вже зараз переглянути свої оголошення та увідповіднювати їх до вимог законодавства. Це не лише дозволить уникнути штрафів, а й допоможе зберегти довіру кандидатів. Якщо ви помітили дискримінаційні або оманливі вакансії — зафіксуйте порушення та зверніться до територіальних управлінь Держпродспоживслужби. На ринку праці мають діяти прозорі й рівні правила для всіх", — наголосив заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.
У Держпродспоживслужбі пояснили, що контроль за рекламою — це не лише про дотримання закону, а передусім йдеться про захист права кожного громадянина на рівний доступ до праці. Такий підхід відповідає європейським стандартам: протидія дискримінації, прозорість та чесна конкуренція — основа сучасного ринку праці.
Нагадаємо, Міністерства економіки розпочало розробку Стратегії зайнятості населення. Мета — підтримка економічного розвитку шляхом зниження рівня безробіття, забезпечення рівного доступу до якісних робочих місць та підвищення гнучкості ринку.