1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В Україні перевірятимуть оголошення про вакансії: за що штрафуватимуть роботодавців
Фото: Держпродспоживслужба

В Україні перевірятимуть оголошення про вакансії: за що штрафуватимуть роботодавців

В Україні з 8 травня оголошення про робочі вакансії проходитимуть певний контроль. Ці заходи необхідні для протидії дискримінації, а також для чесної конкуренції, яка є основою сучасного ринку праці.

Як повідомив прес-центр Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, це передбачено законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення".

Так, повноваження відстежувати дотримання законодавства про рекламу в частині працевлаштування надано Держпродспоживслужбі. Під моніторинг потрапляють усі оголошення, які публікують роботодавці, чи рекрутингові агентства.

Основну увагу при перевірці оголошень приділятимуть двом факторам:

  • виявленню дискримінаційних формулювань — за віком ("до 35 років", "молодий колектив"), статтю ("тільки для жінок/чоловіків"), станом здоров’я, расою чи етнічним походженням;
  • фіксації ознак маніпуляцій — перебільшення заробітної плати без уточнення умов, замовчування важливої інформації (наприклад, нічні зміни чи випробувальний термін), використання нечітких або оманливих формулювань.

"Роботодавцям варто вже зараз переглянути свої оголошення та увідповіднювати їх до вимог законодавства. Це не лише дозволить уникнути штрафів, а й допоможе зберегти довіру кандидатів. Якщо ви помітили дискримінаційні або оманливі вакансії — зафіксуйте порушення та зверніться до територіальних управлінь Держпродспоживслужби. На ринку праці мають діяти прозорі й рівні правила для всіх", — наголосив заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.

У Держпродспоживслужбі пояснили, що контроль за рекламою — це не лише про дотримання закону, а передусім йдеться про захист права кожного громадянина на рівний доступ до праці. Такий підхід відповідає європейським стандартам: протидія дискримінації, прозорість та чесна конкуренція — основа сучасного ринку праці.

Нагадаємо, Міністерства економіки розпочало розробку Стратегії зайнятості населення. Мета — підтримка економічного розвитку шляхом зниження рівня безробіття, забезпечення рівного доступу до якісних робочих місць та підвищення гнучкості ринку. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама