1 175 день війни
Особовий склад
968 130
Танки
10 802
Артилерія
27 780
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 162
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 778
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
З серпня запрацює реєстр збитків від агресії Росії: як він функціонуватиме
Фото: росЗМІ

З серпня запрацює реєстр збитків від агресії Росії: як він функціонуватиме

20:01 - 23.05.2023

Міжнародний реєстр збитків, завданих Україні агресією РФ, запрацює з серпня цього року. Станом на сьогодні триває процедура створення органів управління.

Про це заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра заявила в ефірі телемарафону.

Це буде міжнародна організація, в якій працюватиме:

  • Секретаріат, який займатиметься збором інформації щодо доказів завданих збитків;
  • Правління, яке верифікуватиме зібрані докази та включати заявки до самого реєстру;
  • Конференція учасників сторін, яка складатиметься з усіх учасників Договору, призначатиме виконавчого директора та прийматиме правила та процедури роботи Реєстру збитків.

"Ми вже перейшли від політичних декларацій до юридично зобов'язуючих документів. Власне, договір, підписаний у Рейк'явіку, — це документ, який покладає певні обов'язки на країн-підписантів. При цьому Україна відіграватиме в цьому питанні ключову роль. Оскільки виконавчим директором може бути виключно кандидатура, запропонована Україною. Також свою кандидатуру Україна подає до правління цього реєстру, а ще буде представлена в конференції сторін", — розповіла Мудра.

У міністерстві додали, що реєстр включатиме заявки всіх осіб-постраждалих внаслідок агресії РФ та доказову базу по цих заявках. А наступним кроком має стати створення Компенсаційної комісії, яка матиме компетенцію розглядати такі заявки та присуджувати суми відшкодування збитків.

"Плануємо, щоб на повну реєстр запрацював з серпня цього року. До цього часу узгодимо всі кроки щодо створення органів управління та фінансування цієї організації", — резюмувала Мудра.

Станом на зараз створення реєстру збитків підтримали або пообіцяли схвалення після завершення внутрішніх процедур 43 держави. Серед них усі держави G7. З 46 членів у складі Ради Європи лише 7 держав вирішили не долучатися до домовленості.

Нагадаємо, раніше Рада Євросоюзу знайшла легальний спосіб для використання заморожених активів РФ на території Європи на користь України. Йдеться про щонайменше 33,8 млрд євро.

Також відомо, що відновлення України після війни планують спонсорувати коштом підсанкційних росіян і суверенних активів РФ. Такий механізм компенсації збитків, завданих Росією, пропонує український уряд.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама