1 240 день війни
Особовий склад
1 038 650
Танки
11 029
Артилерія
30 438
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 197
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
46 414
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
За загиблого у полоні захисника — 15 млн грн: Рада підтримала важливий законопроект
Фото: ілюстративне. Джерело: vsn.ua

За загиблого у полоні захисника — 15 млн грн: Рада підтримала важливий законопроект

Сім'я військовослужбовця в Україні, який загинув у полоні, може отримати від держави одноразову компенсацію в розмірі 15 мільйонів гривень. Народні депутати ухвалили відповідний законопроект.

Про це повідомив народний депутат від "Слуги народу", член Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко.

За його словами, парламент 16 липня ухвалила в другому читанні законопроект №13168, яким вносяться зміни до закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" у частині виплати одноразової грошової допомоги. Зокрема, документ врегульовує порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнює смерть у ворожих буцегарнях до загибелі на полі бою.

"Сьогодні родини наших загиблих у полоні героїв змушені доводити у судах своє право на допомогу. Вони заслуговують на таку ж підтримку, як і рідні загинули в бою. Бо полон — це не мир, це продовження війни", — наголосив парламентар.

Ключова проблема, за його словами, полягала в тому, що причину смерті військових, тіла яких повертали з полону, встановлювали українські судмедексперти. І найчастіше вони фіксували загибель від хвороб. Через це родини отримували значно меншу допомогу, ніж за загибель на полі бою.

"Ми знаємо, в яких нелюдських умовах перебувають наші військові у ворожому полоні. Хвороби, поранення, катування: все це може бути причиною їхньої смерті. Але навіть у полоні наші захисники залишаються військовослужбовцями. Тому законопроект чітко встановлює, що у разі загибелі військовослужбовця в період дії воєнного стану, незалежно від діагнозу чи причини смерті, родина має право на гарантовану державну допомогу — не менше 15 мільйонів гривень", — пояснив нардеп.

Одноразова грошова допомога призначатиметься також у разі отримання військовослужбовцем поранення, контузії чи травми, якщо вони призвели до часткової втрати працездатності.

"Допомогу зможуть отримати й ті військові, які під час служби зазнали поранень, і через це частково втратили працездатність, навіть якщо їм не встановили інвалідність. Якщо така людина вже звільнена зі служби, вона має право на виплату впродовж року після звільнення", — уточнив Тарасенко.

Народний депутат зазначив, що наразі термін, упродовж якого поранені військові могли подати документи на отримання компенсації, становить лише три місяці.

Загибель близької людини на війні — велике горе для сім'ї військовослужбовця. Держава не лише допомагає таким родинам, а й гарантує допомогу та турботу. Проте, що мати право на підтримку, потрібно відповідне посвідчення — "сіре" або "чорне".

Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада України підтримала законопроект про зміни до державного бюджету на 2025 рік. Документ передбачає збільшення видатків на армію на 412,4 мільярда гривень.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама