Ввечері 4 серпня низку областей України охопила повітряна тривога. Причина — ракетна та дронова небезпека.
Про це повідомили Повітряні сили Збройних сил України.
За даними військових, перші ворожі безпілотники були помічені на Сумщині близько 19:00. Згодом загроза застосування ворожих БпЛА була оголошена для Чернігівщини, Дніпропетровщини, Полтавщини, а також Миколаївщини та Київщини.
Вже о 21:09 з'явилася і загроза застосування балістичного озброєння з Курська. Тривогу оголосили також у столиці та інших областях. Мапа тривог станом на 21:19 має такий вигляд:
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат раніше розповідав, що країна-агресорка Росія модернізувала свої балістичні ракети. За його словами, вони стали ще більш небезпечними. Зокрема, у ракет, які атакують по балістичній траєкторії "Іскандер-М", тепер покращений відстріл радіолокаційних пасток.
Через це системи Patriot, які здатні перехоплювати російську балістику, можуть спрацьовувати не так ефективно, адже після модернізація протиповітряній обороні важко вирахувати точку перехоплення.
Нагадаємо, 4 серпня російські загарбники атакували Хмельницьку область. Ворожі ракети були спрямовані на Старокостянтинів
Також вночі 4 серпня російські окупанти били по Нікопольщині Дніпропетровської області, а також по Одещині. Постраждали місцеві мешканці, зокрема, чотиримісячна дівчинка перебуває у важкому стані.