1 052 день війни
Особовий склад
804 930
Танки
9 741
Артилерія
21 789
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 017
Гелікоптери
331
БПЛА
21 884
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
Законопроект про демобілізацію практично готовий до передання в уряд, — заступник Умєрова
Фото ілюстративне зі соцмереж

Законопроект про демобілізацію "практично готовий" до передання в уряд, — заступник Умєрова

Станом на 10 січня закон про демобілізацію уже готовий до передачі в Кабінет міністрів України. Наразі допрацьовуються певні його механізми для втілення документа на практиці.

Про це заявив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду. 

Очільник українського уряду Денис Шмигаль на запитання щодо готовності цього документу заявив, що політику в умовах воєнного стану формують Міністерство оборони та Генеральний штаб.

Своєю чергою Іван Гаврилюк запевнив, що "закон відпрацьований, готовий практично до його передачі" до уряду. Наразі Міністерство оборони напрацьовує механізми, у який спосіб можна замінити людей для демобілізації та ким саме.

Що відомо про демобілізацію в Україні

Як відомо, можливість демобілізації для військових, які вже впродовж тривалого часу захищають країну від російських окупантів, хотіли передбачити в рамках законопроекту про мобілізацію.

Зокрема, у квітні перед другим читанням комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки прибрав з документа норму про демобілізацію. Тоді ухвалили рішення розробити окремий документ про демобілізацію. Через вісім місяців законопроект про демобілізацію в український парламент так і не внесли.

Раніше президент Володимир Зеленський відповів на петицію, у якій пропонується дозволити демобілізацію військових після 18 місяців. Він доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю опрацювати це питання.

Нагадаємо, 8 січня стало відомо, що прем'єр-міністра Дениса Шмигаля викликали до Верховної Ради. Посадовець має пояснити відсутність закону про демобілізацію.

Нещодавно заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявляв, що реалізувати ініціативу щодо демобілізації військовослужбовців неможливо доти, поки не вдасться підготувати резерви належного рівня. Однак сам законопроект уже практично готовий.

Варто зазначити, що у грудні народна депутатка Соломія Бобровська, яка входить в оборонний комітет Верховної Ради України, розповідала, що новий законопроект, який визначить порядок і умови звільнення військових зі служби, готували фахівці Міністерства оборони України. Його планували розробити ще до 18 грудня.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама