Китайські фабрики почали сповільнювати виробництво і відправляти частину працівників у неоплачувану відпустку. Торгова війна, розв'язана американським президентом Дональдом Трампом, скорочує замовлення на широкий спектр продукції — від джинсів до побутової техніки.
Як повідомляє "РБК-Україна", посилаючись на Financial Times, оскільки більшість китайських товарів тепер обкладаються американськими митами в розмірі щонайменше 145%, деякі власники фабрик кажуть, що клієнти зі США скасували або призупинили замовлення. Саме це змусило фабрики були вимушені скоротити виробництво.
Відомо, що близько 15% усього китайського експорту торік припало на Сполучені Штати. В інтерв'ю Financial Times і десятках постів у соціальних мережах робітники ділилися фотографіями зупинених виробничих ліній або повідомлень про припинення роботи фабрик, наголошуючи, як тарифи починають діяти.
"Робітники заявили, що торгова війна призвела до зупинки виробництва на тиждень або більше на заводах, які випускають продукцію від джинсів, електричних розеток і переносних печей. Деякі власники фабрик заявили, що вони скорочують понаднормову роботу або роботу у вихідні", — зазначила газета.
Очільник Асоціації транскордонної електронної комерції Шеньчженя, галузевої групи, що представляє понад 2000 китайських торговців Ван Сінь зауважила, що багато хто з них були "сильно стурбовані" і віддали розпорядження фабрикам і постачальникам зупинити або відкласти постачання. Це спонукало деякі фабрики призупинити виробництво на один-два тижні.
"Тільки фабрики, які найбільше залежать від американських замовлень, відправляють весь персонал у відпустку", — зазначає Financial Times.
Працівниця заводу з виробництва пластмас у провінції Фуцзянь, яка попросила не називати її імені, заявила, що експортні замовлення підприємства зникли, тому воно тимчасово зупинилося.
"Неясно, наскільки багато фабрик призупинили свою роботу.Перебудова виробничого сектора Китаю буде довгостроковим процесом, і робітники будуть принесені в жертву", — наголосив засновник China Labour BulletinХань Дунфан.
Нагадаємо, раніше газета Financial Times повідомляла, що Китай заявив, що контролюватиме експорт рідкісноземельних мінералів. У тому випадку, якщо Пекін повністю перекриє постачання, то запаси магнітів, необхідних для виробництва автомобілів, закінчаться за кілька місяців.